[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۳
  • دوره جدید

حضور هیئت‌های خارجی، پاشنه آشیل نمایشگاه ساختمان، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل امور شهری استانداری فارس گفت: امسال سال رونق تولید است و معتقدیم صنعت ساختمان تأثیرگذارترین بخشی است که می‌تواند اشتغال کشور را به حرکت دربیاورد و در رونق تولید هم سهم و نقش بسزایی را ایفا کند.
مهندس لقمانی در جلسه کارگروه برگزاری بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان که در سالن جلسات استانداری فارس برگزار شد، افزود: بر اساس آمار شهرداری، میزان صدور مجوز ساخت نسبت به سال گذشته رشد داشته است که این موضوع نویدبخش تحرک در این بخش است و برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان در فارس می‌تواند به رونقی که شروع شده است کمک کند.
لقمانی با تأکید بر لزوم حضور شرکت‌های خارجی در این نمایشگاه گفت: امیدواریم این نمایشگاه بتواند بازار رقابتی خوبی را ایجاد کند و شاهد خروجی‌های مطلوب در این صنعت باشیم.
وی اظهار کرد: صنعت ساختمان ما مسائلی را در درون خود دارد و آن این است که بحث اشتغال یکی از آن مسائل است.
وقتی امروز کارخانه‌های ما هیچ محصول دپو نشده ندارند، این برای نمایشگاه‌های ما پیام دارد و آن پیام این است که هیچ تولیدی در انبارها نمی‌ماند و کاشی و سرامیک ما با قیمت بسیار مناسب به خارج از کشور صادر می‌شود. لذا برای جذب بازدیدکنندگان و هیئت‌های تجاری خارجی باید تلاش وافر انجام داد.
مدیرکل امور شهری استانداری فارس گفت: افزایش قیمت ساختمان در کشور در بحث ساختمان‌سازی رونق ایجاد کرده است. لذا لازم است شرکت‌های ساختمان‌سازی محصولات و توانایی خود را به بازار از طریق نمایشگاه‌ها عرضه کنند.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان فارس نیز در این نشست گفت: این شرکت در کشور پس از تهران در تعداد عناوین نمایشگاهی و جذب مشارکت کننده و بازدید کننده در جایگاه دوم قرار گرفته است.
سید محمود موسوی اظهار کرد: شرکت نمایشگاه‌های استان فارس در سال 98 دارای 64عنوان نمایشگاهی است که نمایشگاه صنعت ساختمان یکی از مهم‌ترین این نمایشگاه‌هاست. 
موسوی افزود: سیاست شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان فارس به سمت جذب بازدید هیئت‌های خارجی از نمایشگاه‌ها، برگزاری جلسات کارگروهی و نشست‌های تخصصی است که از این طریق بازدیدکننده و مشارکت کننده با یکدیگر ارتباط بگیرند و در حقیقت، زیرساخت نمایشگاه، رونق تولید را صورت دهد.
موسوی افزود: نمایشگاه‌های صنعت ساختمان در استان‌ها با یکدیگر رقابت دارند؛ زیرا این‌گونه نمایشگاه‌ها پایه‌ای محسوب می‌شوند و به همین دلیل برگزاری این نمایشگاه در استان فارس به شرکت برساز رویداد پارس که یک شرکت باتجربه و موفق در زمینه برگزاری نمایشگاه‌های بین المللی است، سپرده شده است.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان فارس گفت: صنعت ساختمان معادل 77درصد سرمایه‌گذاری کشور را به خود اختصاص می‌دهد. در این راستا، استان فارس یکی از استان‌هایی است که با سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در این صنعت در بحث بازار داخلی و صادرات خارجی موفق بوده است.
لزوم استفاده از ظرفیت‌های سازمان‌های غیردولتی در نمایشگاه‌ها
همچنین در این نشست رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: در کنار برگزاری و تخصصی کردن نمایشگاه‌ها، موضوع حضور هیئات خارجی در نمایشگاه‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که نمایشگاه فارس به خوبی این موضوع را از برنامه‌های مهم خود قرار داده است. سیدرضا ساداتی تأکید کرد: در برگزاری این نمایشگاه‌ها بهره‌گیری از ظرفیت‌های سازمان‌های مردم‌نهاد و غیردولتی باید مورد توجه قرار بگیرد.
افتتاح نمایشگاه صنعت ساختمان از 11 تیرماه در شیراز
مدیر اجرایی نمایشگاه صنعت ساختمان نیز در این نشست بیان کرد: بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان از 11 تا 14 تیرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان فارس در شیراز برگزار خواهد شد. رحمانی اهداف این نمایشگاه را بر محور ایجاد اتصال بین دانش فناوری و صنعت عنوان کرد و تصریح کرد: در راستای این هدف، برنامه‌های مختلفی برنامه‌ریزی شده است که دعوت از هیئت‌های کشورهای عراق، قطر و افغانستان، دعوت از فعالان حوزه ساختمانی از سراسر کشور، برگزاری نشست‌های تجاری در ایام نمایشگاه، برگزاری نشست‌ها و کارگاه‌های تخصصی با مشارکت نهادهای متولی و بررسی نحوه تجارت با کشورهای منطقه و معرفی برندهای جدید ساخت و ساز دنیا و ساختمان‌های سبز و انرژی صفر از جمله این برنامه‌هاست.
رحمانی با بیان اینکه برای برگزاری پررونق و مؤثر بیست و یکمین دوره نمایشگاه صنعت ساختمان شیراز، اطلاع‌رسانی‌های گسترده‌ای صورت گرفته است، اظهار داشت: طی مذاکره و مکاتباتی که با نمایندگی وزارت خارجه و رایزنان بازرگانی ایران در سایر کشورها داشتیم، در تلاشیم تا هیئت‌های تجاری متعددی را در این رویداد میزبانی نماییم.
وی به حمایت ویژه استانداری فارس و شهرداری شیراز در حوزه‌های سرمایه‌گذاری اشاره نمود و گفت: تاکنون خوشبختانه شرکت‌های فعال در حوزه ساختمانی از این دوره نمایشگاه استقبال خوبی نموده‌اند و تلاش می‌شود پوشش حداکثری از تمام شاخه‌های حوزه ساختمانی در این نمایشگاه داشته باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی