[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۵
  • دوره جدید

شهردار منطقه پنج : کاشت ۱۳ هکتار نهال در پارک ۵۰ هکتاری مادر، روزنامه شیراز نوین

شهردار منطقه پنج از کاشت 13 هکتار نهال در پارک مادر خبر داد.
 به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه پنج مهندس نامور در مراسم درختکاری که به مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی برگزار شد، بیان داشت‌: تاکنون 5/11 هکتار از محدوده بوستان50 هکتاری مادر کاشت نهال انجام شده و تاپایان سال جاری 5/1 هکتار دیگر نیز اجرا می‌شود. وی با اشاره به اینکه وجود فضای سبز از نیازهای مهم شهرهای کنونی است که سبب آرامش روحی، روانی و افزایش امید به زندگی در میان شهروندان می‌شود گفت‌: در چند ماه اخیر دو هزار و250 اصله درخت در بلوار‌های خلیج فارس‌، رحمت‌، پیوند‌، تندگویان‌، محراب کاشته شده است. 
مهندس نامور شهرداری با در نظر گرفتن شرایط منطقه، امکان سنجی و لحاظ موارد فنی اقدام به کاشت نهال نموده افزود‌: درختکاری، فعالیتی اثربخش در جهت حفاظت از محیط زیست و تضمین زندگی آیندگان است‌، اقدامی که با نهادینه شدن و ارتقای فرهنگ عمومی نسبت به اهمیت و جایگاه طبیعت می‌تواند راهگشای حفظ منابع طبیعی به عنوان گنجینه ملی کشور باشد. در ادامه شهردار منطقه پنج تأثیر وجود درختان در فضاهای شهری و منازل شهروندان را حائز اهمیت دانست و از شهروندان خواست تا با کاشت نهال در حیاط منازل خود و نگهداری از آن علاوه بر ایجاد منظر سبز و زیبا در محیط زندگی سهمی در پاکیزگی هوای شهر داشته باشند. وی با اشاره به اینکه هر درختی که در گوشه ای روییده و شاخ و برگ گسترده است، متعلق به همه مردم است و بخشی از ثروت ملی محسوب می‌شود‌، اضافه کرد‌: حفاظت از درختان موجود اهمیت و ضرورت بیشتری نسبت به کاشت درخت دارد و همه دستگاه‌ها باید برای حفاظت از درختان در سطح شهر تلاش کنند. 
در پایان مهندس نامور گفت‌: باید حفظ و حراست از درختان و فضای سبز و کاشت آن به یک فرهنگ در بین مردم تبدیل شود، گفت: فرهنگ درخت و درختکاری و حفظ فضای سبز یکی از اساسی‌ترین راه‌های توسعه شهرها است لذا وظیفه داریم که در راستای تقویت فرهنگ ارزشمند درختکاری بکوشیم و حراست از درختان و جلوگیری از نابودی آنها وظایف شرعی و ملّی ماست و کوتاهی در این زمینه، ضایع کردن نعمت است و گناه محسوب می‌شود. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی