[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۱
  • دوره جدید

اجرای پویش ملی کنترل فشارخون بالا در کشور، روزنامه شیراز نوین

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نشست با اعضای هیئت رئیسه دانشگاه‌های علوم پزشکی، بر مشارکت بالای دانشگاه‌ها در امر برنامه‌ریزی و استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بالای کارشناسان حوزه‌های بهداشت و درمان در اجرای پویش ملی کنترل فشارخون بالا، تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این نشست تأکید کرد: با توجه به اینکه اجرای این برنامه در مرحله نخست، ممکن است پاسخگوی تمام نیازهای جامعه در زمینه کنترل فشار خون بالا نباشد، باید برای فرهنگ‌سازی در تغییر الگوی نامناسب تغذیه و خودمراقبتی مردم، با استفاده از رسانه‌ها، صدا و سیما و آموزش در دانشگاه‌ها و مراکز بهداشت تلاش شود.
دکتر سعید نمکی افزود: آمار نشان می‌دهد فشارخون بالا در مردان نیز بالاست، اما دلیل بالا بودن تعداد آمار و ارقام فشارخون در بانوان، به دلیل مشارکت آنان در برنامه‌های پرسشگری مراکز بهداشت و پایگاه‌های سلامت است.
او این پویش ملی را آغاز نخستین گام برای بسیج ملی بهداشت دانست و ادامه داد: پویش ملی کنترل فشارخون بالا در سال ۹۸ با به کارگیری و مشارکت بین بخشی به ویژه با کمک افراد دارای مهارت و دانش کافی، مانند بسیجیان جامعه پزشکی، نیروهای مسلح و پایگاه‌های دیگری که می‌توانند به این پویش کمک کنند، انجام می‌شود.
وزیر بهداشت افزود: تلاش می‌شود در آغاز با شعار «هر خانه، یک پایگاه سلامت» به آموزش بانوان و مادران به عنوان یکی از تأثیرگذارترین اقشار در مهار فشارخون بالا و بیماری‌های غیرواگیر، گام برداشته شود.
دکتر نمکی با تأکید بر اهمیت توجه به کیفیت خدمات، استفاده از ظرفیت نیروهای توانمند و دوره دیده محلی و ارجاع موارد ضروری به مراکز تخصصی درمانی، ابراز امیدواری کرد تا با برنامه‌ریزی، هماهنگی و همکاری بین بخشی مؤثر و کنترل به موقع فشار خون، به کاهش بی‌رویه بیماری‌های غیرواگیر و حفظ سلامت افراد جامعه کمک کنیم.
او با بیان اینکه رؤسای دانشگاه‌ها با استمرار و پیگیری تلاش کنند تا این پویش در مناطق مختلف کشور به بهترین نحو انجام شود، از برنامه‌ریزی برای تقدیر از دانشگاه‌های فعال در تحقق اهداف این پویش ملی خبر داد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی