[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۳
  • دوره جدید

مدیرکل ورزش و جوانان فارس: در شهرهای مختلف استان ظرفیت برگزاری مسابقات بین المللی را داریم، روزنامه شیراز نوین

حیدرعلی کامیاب که در آستانه ماه مبارک رمضان در شورای اداری اداره کل ورزش و جوانان فارس سخن می‌گفت، با تبریک حلول این ماه افزود: سرمایه‌های اجتماعی، ارتباطات و شبکه‌های وابسته به آنها باعث تقویت حس همکاری و اطمینان در میان افراد یک جامعه می‌شود.
به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس، وی با بیان اینکه دولت یازدهم و دوازدهم با باز کردن فضای اجتماعی کشور زمینه را برای ظهور، بروز و تقویت نهادهای مدنی و سازمان‌های مردم‌نهاد به عنوان عنصر اصلی تأثیرگذار بر تقویت حس تعلق اجتماعی فراهم ساخت، افزود: این اقدام دولت نقش مهمی را در شکل گذاری سرمایه‌های اجتماعی ایفا کرد.
وی گفت: بی‌شک یکی از شاخصه‌های رشد و توسعه هر جامعه‌ای، سرمایه‌های اجتماعی آن جامعه است.
دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان استان فارس، سرمایه‌های اجتماعی کشورمان را واقعیت‌های ملموس و ریشه‌دار در دین، فرهنگ و تاریخ کشورمان دانست و گفت: همه ما دیدیم که این سرمایه‌ها در جریان سیل فروردین‌ماه شیراز چگونه نقش یاورگونه خود را بازی کردند.
کامیاب عملکرد جوانان به عنوان بخش عمده و غیرقابل انکار در سرمایه‌های اجتماعی را در جریان سیل ستودنی و قابل تقدیر دانست و گفت: اینگونه رفتارهای نسلی که برخی گمان می‌کنند حس تعلق آنها به اجتماع کاهش یافته، می‌تواند سرآغاز یک فرهنگ سازی باشد.
وی با اشاره به صدور بیانیه گام دوم توسط مقام معظم رهبری بر اهمیت سه محور اصلی این بیانیه یعنی خودسازی، جامعه‌سازی و تمدن‌سازی تأکید کرد و گفت: در شرایطی که بسیاری از مردم در حال گذراندن تعطیلات نوروز بودند، جوانان این شهر تا زانو در گل و لای بودند تا با کمک به هم‌نوعانشان از درد و آلام آنها بکاهند.
کامیاب اقدامات این جوانان را نشانه خودسازی دانست و گفت: جوانان این نسل در بسیاری از آزمون‌ها از جمله بحران سیل و پس از آن ثابت کردند که توانایی جامعه‌سازی را نیز دارند.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس ترویج یأس و ناامیدی را برنامه‌ای از پیش طراحی شده برای ایجاد سرخوردگی در جامعه عنوان کرد و گفت: در گوشه و کنار می‌شنویم که با تحریم‌های اعمال شده توسط آمریکا، دیگر نمی‌توان در کشور کاری را انجام داد؛ اما سوال من از طراحان چنین آیات یأسی این است که مگر در ۴۰سال گذشته ما در شرایط غیرتحریم کشور را اداره کرده‌ایم که حالا از تحریم‌ها بترسیم؟
کامیاب، مردم ایران را قهرمانان شرایط سخت و پیچیده دانست و افزود: تحریم‌های غرب علیه کشورمان از روزهای پس از پیروزی انقلاب آغاز شده و تاکنون نیز با روش‌های مختلف ادامه یافته؛ از این رو تحریم‌های اخیر نیز نمی‌تواند در اراده ملت برای ساخت ایرانی آباد خلل ایجاد کند.
وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با تبریک روز هفته شیراز، به عنوان دائمی پایتختی جوانان جهان اسلام برای این شهر اشاره کرد و گفت: در شرایطی که عربستان نمی‌خواست این عنوان به کشورمان اختصاص یابد، با یک اراده و دیپلماسی قوی مانع از تحقق نقشه آنها شدیم تا شیراز با تکیه بر توانایی جوانان بانشاط، توانمند و پرانرژی خود بیش از پیش نزد جهانیان معرفی شود.
مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس افزود: در کنار چنین ظرفیت بین‌المللی، اکنون به خود می‌بالیم که نه تنها در این شهر بلکه در تعداد زیادی از شهرهای استان، ظرفیت میزبانی رویدادهای بزرگ بین المللی را داریم.
کامیاب این ظرفیت را پتانسیلی ویژه برای توسعه صنعت توریسم در بخش ورزش دانست و از معاونت توسعه ورزش قهرمانی اداره کل ورزش وجوانان خواست تا زمینه افزایش میزبانی‌های استان فارس در مسابقات بین‌المللی را در سال ۹۸ فراهم سازد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی