[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۷
  • دوره جدید

محسنی اژه‌ای: دولت متولی مقابله اساسی با گرانی‌هاست، روزنامه شیراز نوین

معاون اول قوه قضاییه گفت: مقابله اساسی در برابر گرانی‌ها متولی دارد که آن هم دولت، صنوف و تعزیرات حکومتی است که نقش اصلی را باید ایفا کنند.
به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای در حاشیه برنامه معارفه رئیس سازمان پزشکی قانونی گفت: امروز یکی از مسائلی که مورد توجه از سوی دوست و دشمن است، بحث فناوری‌های جدید است. قوه قضائیه به شدت مدافع این است که کل کشور از فناوری‌های جدید استفاده صحیح کند.
وی با انتقاد از برخی سوءاستفاده‌ها از فضای مجازی گفت: امروز از فضای مجازی دشمن و برخی از تروریست‌ها و باندهای مافیایی و کلاهبرداران و مرتکبین جرایم مختلف از این فضا استفاده می‌کنند و حقیقتاً موجبات افزایش جرم و جنایت می‌شوند و به تبع آن، منجر به افزایش کار برای قوه قضائیه می‌شوند و ناامنی در کشور را ایجاد کرده و آرامش را برهم می‌زنند.
محسنی اژه‌ای ادامه داد: مسائل اخلاقی و ارزشی که در جامعه باید مطرح شود، به خصوص در طبقه جوان و نوجوان امروز، تحت تأثیر این فضاسازی‌ها و بداخلاقی قرار می‌گیرد. به همین منظور، همه دستگاه‌های مسئول به خصوص شورای عالی فضای مجازی که ریاست آن به عهده رئیس جمهور است، یک عنایت بیشتری برای ساماندهی برخی از امور و مسائل مرتبط با فضای مجازی داشته باشند و اگر چنانچه ما تأخیری در رابطه با ایجاد زیرساخت‌های بومی و ملی داشته و ساماندهی نکنیم، قطعاً بعداً هزینه‌های بیشتری باید پرداخت کنیم.
وی گفت: بنابراین، توصیه قوه قضائیه این است که جلوی جرایم را بگیرند و به سایر مسئولان ذی‌ربط هم توصیه می‌شود زیرساخت‌های خود را بومی کنند؛ چراکه فضای مجازی رها شده به ضرر کشور است. از طریق گوناگون و هم از طریق سیاست، اقتصاد، اخلاقی و امنیتی رها بودن فضای مجازی به ضرر است و امیدواریم اقدامات مناسبی در این راستا انجام شود.
معاون اول قوه قضائیه در پاسخ به این سوال که اقدامات و همکاری‌ها به کجا رسیده است، گفت: بنده عضو شورای عالی فضای مجازی نیستم؛ اما تا جایی که اطلاع دارم برای مدیریت این فضا تلاش‌هایی می‌شود. همچنین در حمایت از پیام رسانه‌ای داخلی تأخیری در این زمینه وجود دارد. وی اضافه کرد: باید بیشتر از این از پیام رسانه‌ای داخلی حمایت می‌شد. در زیرساخت‌های داخلی و بومی که باید انجام می‌شد هم تأخیر داریم که باید تلاش‌هایی در این زمینه انجام شود کمک‌هایی در حال انجام است که باید به سرعت آن افزوده شود.
وی در پاسخ به سوالی در رابطه‌ها با گرانی‌ها مبنی بر اینکه کمیته‌ای در استان‌ها تشکیل داده‌اید اما هنوز هیچ موفقیتی در این رابطه رخ نداده است. آیا مقابله اساسی با گرانی‌ها و دلالان انجام نشده است، گفت: مقابله اساسی در برابر گرانی‌ها متولی دارد که آن هم دولت، صنوف و تعزیرات حکومتی است که نقش اصلی را باید ایفا کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی