[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۹۱
  • دوره جدید

فرمانده نیروی دریایی ارتش: باید زنجیره تجارت دریا را توسعه دهیم، روزنامه شیراز نوین

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به برخورداری جمهوری اسلامی ایران از مرزهای دریایی، تأکید کرد: باید مرزهای خود را به مرزهای جهانی تبدیل کنیم و بتوانیم زنجیره تجارت دریا را رشد و توسعه دهیم.
به گزارش ایسنا، امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش صبح چهارشنبه در جریان بازدید از دانشگاه علم و صنعت، طی سخنانی گفت: جمهوری اسلامی ایران طی ۴ دهه مراحل مهمی را پشت سر گذاشت و بیانیه گام دوم انقلاب آغاز حرکت تمدنی و تمدن‌ساز است که مقام معظم رهبری روی آن تأکید داشتند که به جوانان و نسل انقلاب باید توجه شود و این ظرفیت بزرگی در کشور است.
وی با بیان اینکه «جمهوری اسلامی ایران یک کشور دریایی است» افزود: با وجود دریایی بودن کشور در طول تاریخ، آنگونه که باید از این امکان بهره‌مند نشدیم و هم‌اکنون صحبت از یک کشور تمدن‌ساز دریایی است. بسیاری از کشورهای در خشکی محصور هستند، اما ایران بدون واسطه با دریا در ارتباط است. در این راستا باید مرزهای خود را به مرزهای جهانی تبدیل کنیم و بتوانیم زنجیره تجارت دریا را رشد و توسعه دهیم.
فرمانده نیروی دریایی ارتش همچنین با بیان اینکه «پیچیده‌ترین سطح فناروی‌ها در سطح دنیا در دریا استفاده می‌شود» خاطرنشان کرد: نیروی دریایی یک نیروی تجهیزات محور است و بالاترین سطح فناوری را دارد؛ بنابراین تجربه کارکنان دریایی تجربه بالایی است و ما در بخش دریایی یک گنجینه‌ای از نیروی انسانی داریم و امروزه نیروی دریایی به ارتباط با دانشگاه به شدت نیاز دارد.
بر اساس این گزارش در جریان این بازدید، یک تفاهم‌نامه علمی- آموزشی با محوریت دانشکده خودرو به منظور همکاری دانشگاه علم و صنعت و نیروی دریایی ارتش منعقد شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی