[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۹۱
  • دوره جدید

طرح ۱۷ ماده‌ای در حمایت از تولید، روزنامه شیراز نوین

 پیمان کشاورز- گروه خبر
رونق سازمان تأمین اجتماعی ارتباط مستقیمی با رونق تولید دارد. به همین دلیل، این سازمان طرحی 17 ماده ای برای حمایت از صنعتگران و کمک به رونق تولید و تحقق شعار سال طراحی و ابلاغ کرده است.عبدالکریم نباتی، مدیرکل سازمان تأمین اجتماعی استان فارس، در نشست خبری روز گذشته خود با اعلام این خبر گفت: كاهش مدت زمان صدور كارت بازرگانی، بخشودگی كارفرمايان خوش‌حساب، ارائه غرامت ايام بيماری در سيل اخير به کارگران کارگاه‌ها و واحدهای تولیدی آسیب دیده و تداوم بيمه رانندگان و معافيت ٥٠درصدی آنها، از جمله حمايت‌های سازمان تأمین اجتماعی در طرح فوق است.
مدیرکل سازمان تأمین اجتماعی فارس در ادامه از طرح جدید این سازمان جهت تقویت خدمات الکترونیک به اقشار تحت پوشش این سازمان خبر داد و گفت:  ١١ ارديبهشت امسال هم‌زمان با روز جهانی كارگر، از این طرح با نام طرح دکتر نوربخش، شامل ٦٥خدمات الكترونيك و غيرحضوری رونمايی شد.
به گفته نباتی، طرح جدید سازمان تأمین اجتماعی در سه بخش بیمه‌شدگان، کارفرمایان و مستمری‌بگیران در دسترس خواهد بود که در هر بخش به تفکیک خدمات درخواستی به صورت غیرحضوری ارائه خواهد شد. وی ادامه داد: نام‌نویسی، دریافت سابقه، دریافت دفترچه درمانی، درخواست پرداخت غرامت‌های کوتاه‌مدت و اعتراض بیمه شده به نحوه بازرسی از کارگاه‌ها، از جمله خدماتی است که از این پس در حوزه بیمه شدگان به صورت غیرحضوری و در قالب این سامانه ارائه خواهد شد.
وی در ادامه تصریح کرد: در حوزه کارفرمایان نیز از این پس ثبت‌نام و تشکیل پرونده، ارسال لیست حق بیمه، جواب بازرسی، ابلاغ بدهی‌ها و اعتراض به آنها از جمله مواردی است که به صورت الکترونیکی ارائه می‌شود. اما در بخش مستمری‌بگیران نیز این سامانه خدمات الکترونیکی ارائه خواهد کرد که به گفته مدیرکل سازمان تأمین اجتماعی فارس، ارائه قبض پرداخت مستمری و تشکیل پرونده الکترونیک از جمله این خدمات است. نباتی اشغال 132هزار متر مربع از فضاهای سازمان در کشور را یکی از بزرگ‌ترین اشکالات بایگانی سنتی در این سازمان دانست و گفت: با تشکیل پرونده‌های الکترونیک، علاوه بر استفاده بهینه از این فضاها، می‌توان از 500نیرویی که مشغول کار در این بخش هستند، در جاهای دیگر استفاده کرد.
نباتی همچنین به افزايش ٣٦.٥درصدی حداقل دستمزد كارگران در سال ٩٨ اشاره و خاطرنشان كرد: برای اولين بار شاهد چنين رشدی در حداقل حقوق و مستمری‌بگيران هستيم و مستمری افراد نیز امسال با افزایش قابل توجهی مواجه خواهد شد. وی افزود: افزایش مستمری اردیبهشت ماه از همین ماه اعمال خواهد شد و افزایش فروردین ماه نیز در خرداد ماه اتفاق خواهد افتاد.
مديركل تأمين اجتماعی فارس به نامه وزير كار، تعاون و رفاه اجتماعی به مجلس شورای اسلامی مبنی بر شناخته شدن حرفه خبرنگاری در شمار مشاغل سخت و زيان‌آور، گفت: هر قانونی كه پذيرفته می‌شود، يك آيين‌نامه اجرايی دارد كه ممكن است با دستورالعمل اجرايی متفاوت باشد، لذا بايد منتظر خروجی اين مهم از مجلس باشيم.
مدير درمان تأمين اجتماعی فارس نیز در بخش دیگری از این جلسه گفت: با اينكه اعلام شده دارو جزو موارد تحريمی نيست؛ با توجه به مشكلات و محدوديت‌های ناشی از تبادل ارز شاهد مشكلات عديده‌ای در اين بخش، به ويژه در حوزه اقلام و تجهيزات پزشكی هستيم.
اکبر امیری با بیان اینکه در حال حاضر در بخش انبارهای دارويی با مشكلی روبه‌رو نيستيم، گفت: دستگاه‌های پزشكی مشمول ارز دولتی نشده‌اند و اين مسئله موجب مشكلات و چالش‌هايی در اين بخش شده است.
وی با اشاره به گشايش سه مركز درمانی در فارس، عنوان كرد: عمليات هتلينگ بيمارستان شهيد بهشتی شيراز اجرايی شده و عمليات ساختمانی بيمارستان ٣٢٧تخت‌خوابی شيراز نيز در دست اجراست.
مدیر درمان تأمین اجتماعی فارس با بیان اینکه سلامت با هزینه همراه است و وظیفه مراجع دولتی است که مراقب سلامتی مردم باشند، گفت: در سال 97 تنها در بخش آزمایش هموگلوبین در مراکز سرپایی 965هزار و 324 آزمایش انجام شد که از استانداردهای بین‌المللی بیشتر است.
امیری خاطرنشان کرد: ما موظف هستیم هر دارویی که تحت پوشش بیمه است، تأمین کنیم. بر اساس دستورالعمل سیستم الکترونیک این دنبال می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی