[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۷
  • دوره جدید

عیادت از پلیس فداکار، روزنامه شیراز نوین

  محمد شبیری-گروه خبر
حکایت سوختن مأمور نیروی انتظامی برای نجات راننده دچار حریق، حکایت جان‌فشانی است و فداکاری. ستوان وحید خسروانی، جوانی از دیار فارس که واژه خدمت را به شیواترین گونه معنا کرد.
به گزارش خبرنگار شیرازنوین، حکایت سوختن مأمور نیروی انتظامی برای نجات راننده دچار حریق، حکایت جان‌فشانی است و فداکاری، ستوان وحید خسروانی، جوانی از دیار فارس که واژه خدمت را به شیواترین گونه معنا کرد. این مأمور وظیفه‌شناس با سوختگی 29درصد در بیمارستان سوانح سوختگی و ترمیمی امیرالمومنین(ع) شیراز بستری است و رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، علی بهادر به عیادت وی رفت. این ستوان 28ساله نیروی انتظامی به نام وحید خسروانی، ماجرا را این‌گونه برای رئیس دانشگاه توضیح می‌دهد: حوالی ظهر روز پنجشنبه دوازدهم اردیبهشت بود. در نیک‌شهر استان سیستان و بلوچستان برای گشت‌زنی عازم منطقه شدیم که در حین انجام مأموریت نگاهم به پژو 405 دودی‌رنگی افتاد که بر اثر برخورد با کوه در حال سوختن بود. سریع خودم را در کنار خودرو رساندم. بوی بنزین منطقه را فرا گرفته بود. جوان بلوچی در خودرو در حال سوختن بود. بدون هیچ درنگی تلاش کردم خودم را به کنار خودروی دچار حریق برسانم و جوان بلوچ را نجات بدهم.
همین که خودم را به خودرو رساندم، تلاش کردم به سرعت در را باز کنم ولی تلاشم بی‌فایده بود. پای راننده در زیر پدال گیر کرده بود و بیهوش به فرمان چسبیده بود که به ناگاه ماشین منفجر شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز تلاش او را ستودنی دانست و گفت: تلاش شبانه‌روزی مأموران سبزپوش ناجا و دیگر نیروهای مسلح قابل تقدیر است و فداکاری آنان برای هیچ کس پوشیده نیست. امنیت امروز کشور به پاس جان‌فشانی‌های امثال شماست و امروز ایران به عنوان امن‌ترین کشور در منطقه به شمار می‌رود.
بهادر، نوع ارائه خدمات فوق‌تخصصی به بیماران سوختگی در بیمارستان سوانح سوختگی و ترمیمی امیرالمومنین(ع) را مهم توصیف کرد و افزود: سوختگی یکی از دردناکترین و پرخرج‌‌ترین بیماری‌ها است و امروز با برخورداری از پزشکان حاذق در این بیمارستان، امکان درمان سوختگی بالای 60درصد و نجات بیماران از مرگ حتمی فراهم شده است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اینکه مرکز آموزشی درمانی سوختگی امیرالمومنین(ع) شیراز یکی از مراکز درمانی مهم کشور است که در ارائه خدمات فوق تخصصی به بیماران سوختگی خدمات قابل توجهی را ارائه می‌دهد، بیان کرد: این مرکز به طور متوسط در طول سال به بیماران بسیاری خدمات درمانی ارائه می‌کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی