[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۶
  • دوره جدید

قضاوت داور جنجالی لیگ دو در بازی حساس لیگ برتر!، روزنامه شیراز نوین

داور جنجالی دیدار پلی‌آف لیگ دسته دوم در هفته بیست و نهم لیگ برتر بازی حساسی را سوت می زند!
طی چند روز گذشته بحث بر سر اشتباهات داوری در دیدار داماش گیلانیان و نیروی زمینی تهران در پلی‌آف لیگ دسته دوم بسیار بوده است. در این مسابقه نیروی زمینی با نتیجه دو بر یک به برتری رسید و جواز حضور در لیگ یک را کسب کرد. بعد از این بازی، بعضی بازیکنان داماش گیلان به داوران مسابقه حمله کردند و زد و خوردهایی نیز پیش آمد که اگر دخالت نیروی انتظامی و مسئولان برگزاری مسابقه نبود، شاید اتفاقات بدتری نیز رخ می داد. از سوی دیگر، مسئولان داماش گیلان بعد از بازی مصاحبه‌های تندی را علیه تیم داوری انجام دادند و اعلام کردند اشتباهات وحید کاظمی، داور وسط این مسابقه و کمک‌هایش نمی‌تواند سهوی بوده باشد. داماشی‌ها حتی با برگزاری جلسه هیئت مدیره فعالیت‌های باشگاه خود را موقتاً به حالت تعلیق درآوردند و قرار شده تا به دادگاه بین المللی فوتبال(CAS) شکایت کرده و به دنبال حقشان برود. در این مسابقه وحید کاظمی گل سالم تیم داماش گیلان را وقتی نماینده شمال یک بر صفر جلو بود، قبول نکرد و در ادامه داماش دو گل خورد. از این رو داماشی‌ها اعتقاد دارند او حقشان را پایمال کرده است.
تصمیم عجیب‌تر را اما فدراسیون فوتبال اتخاذ کرده؛ کمیته داوران دیروز اسامی داوران هفته بیست و نهم لیگ برتر را اعلام کرد که در کمال تعجب، نام وحید کاظمی داور جنجالی مسابقه پلی‌آف لیگ دسته دوم در بین آنها دیده می‌شود. بر اساس اعلام این کمیته، کاظمی بازی حساس تراکتورسازی و پارس جنوبی جم را در تبریز سوت می‌زند.
کاظمی که اشتباهش در بازی داماش و نیروی زمینی محرز شده، روز شنبه یکی از مسابقات حساس لیگ را سوت می‌زند. مسابقه‌ای که در آن تراکتورسازی به دنبال کسب سهمیه آسیایی است و پارس جنوبی نیز برای رسیدن به رتبه تک‌رقمی تلاش می‌کند. این در حالی است که معمولاً داوران پراشتباه در مسابقات تا چند هفته قضاوت هیچ مسابقه‌ای را برعهده نمی‌گیرند؛ اما درباره کاظمی چنین اتفاقی رخ نداده و باید روز شنبه مسابقه حساس تبریز را سوت بزند. بی‌تردید اگر او در این بازی نیز اشتباه داشته باشد، اتفاقات حاشیه‌ای دیگری رخ می‌دهد و شاید آن وقت کمیته داوران نتواند با اعتراضات تراکتوری‌ها و پارسی‌ها مقابله کند.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی