[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۶
  • دوره جدید

کرانچار مثل شفر بدرقه نشد، روزنامه شیراز نوین

همان‌طور که انتظار می‌رفت، قطع همکاری مربی کروات با تیم فوتبال امید رسمی شد؛ اما نکته قابل توجه در این اتفاق نحوه خداحافظی با کرانچار بود.
اهالی فوتبال اتفاقات تلخ ماجرای برکناری شفر و ممانعت از ورود او به محل تمرین استقلال را فراموش نمی‌کنند. استقلالی‌ها بدون اینکه با این مربی جلسه‌ای بگذارند و مشکلات را حل کنند، او را تعلیق کردند و این مربی هم به محل تمرین رفت و اتفاقاتی افتاد که همه از آن باخبر هستند. این در شرایطی بود که با یک نشست دوستانه می‌شد تبعات این اتفاق را مدیریت کرد. نمونه مشابه این اتفاق چند سال پیش درباره مانوئل ژوره و پرسپولیس رخ داده بود.
در حالی که مدت زیادی از این اتفاق تلخ در استقلال نگذشته و به نظر می‌رسد در این ماجرا سنت‌های اصیل و فرهنگ ایرانی و اسلامی، خصوصاً در بخش میهمان‌نوازی به فراموشی سپرده شده، گذشته از هرگونه قضاوتی در خصوص درستی یا نادرستی جدایی کرانچار از تیم امید، حداقل باید این نحوه خداحافظی را مورد تحسین قرار داد.
کرانچار اگرچه مربی‌ اهل تعاملی است و این موضوع را در پرسپولیس و سپاهان هم نشان داده و بدون مشکل جدا شده بود، اما تعامل‌پذیر بودن او تنها دلیل رخ ندادن اتفاقات بد نیست. در واقع اینجا نقش طرف مقابل مهم است که چگونه برخورد کند.
انتظار می‌رود باشگاه‌ها یا سایر تیم‌های ملی هم در صورت تمایل به قطع همکاری با یک میهمان خارجی، اعم از بازیکن یا مربی رویکرد متفاوتی را در پیش بگیرند و به سبک همیشگی ایرانیان میهمان‌نواز تلاش کنند جدایی و قطع همکاری در فضایی آرام و دوستانه اتفاق بیفتد، نه اینکه کاری کنند که بگویند ایرانی‌ها خوش‌استقبال و بدبدرقه هستند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی