[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۶
  • دوره جدید

مرتضی شریفی: هر کجا بازی کنم سرباز ایرانم، روزنامه شیراز نوین

لژیونر والیبال ایران بعد از اضافه شدن به تیم ملی، معتقد است شاگردان کولاکوویچ امسال می‌توانند به موفقیت‌های بزرگی دست پیدا کنند.
به گزارش ورزش سه، مرتضی شریفی خیلی زودتر از آنچه خودش هم فکر می‌کرد در والیبال درخشید و پله‌های ترقی را طی کرد. این بازیکن که چند روز دیگر تولد ۲۰سالگی خود را جشن می‌گیرد، این روزها برای دومین سال متوالی به اردوی تیم ملی بزرگسالان اضافه شده، در حالی با توجه به گذراندن یک فصل در سری‌آ ایتالیا تجربه‌های بیشتری را نسبت به سال قبل به یدک می‌کشد. به نظر می‌رسد کولاکوویچ روی مرتضی شریفی حساب ویژه‌ای باز کرده و می‌خواهد از این بازیکن حتی بیش از سال گذشته در ترکیب تیم ملی استفاده کند.
در حاشیه تمرین تیم ملی با مرتضی شریفی که به تازگی از ایتالیا بازگشته و کارش با باشگاه ورونا به پایان رسیده، هم‌کلام شدیم. با اینکه خستگی را می‌شد در چهره این بازیکن جوان دید، اما او از انگیزه‌های بالای خود برای بازی در تیم ملی سخن گفت.
در ادامه، مشروح صحبت‌های بازیکن دریافت کننده تیم‌ملی والیبال را با خبرنگار ورزش سه می‌خوانید.
لیگ ایتالیا خیلی سنگین بود
خدا را شکر وضعیتم بد نیست. البته مسابقات سنگینی را در ایتالیا پشت سر گذاشتم و کمی نیاز به استراحت داشتم. چند روزی است که تمریناتم را با تیم ملی شروع کردم و به تدریج هر روز آمادگی‌ام بیشتر می‌شود. نمی‌توانم یک‌شبه به فرم ایدئال برگردم، اما هر روز وضعیتم بهتر از دیروز است.
مقابل بهترین‌های دنیا بازی کردم
فکر می‌کنم همه اهالی والیبال در جهان می‌دانند که لیگ ایتالیا خیلی سنگین است و رقابت جذاب دنبال می‌شود. بازیکنان حرفه‌ای و خیلی بزرگی در ایتالیا هستند. قوانین لیگ آنها طوری است که بازیکنان خارجی زیادی در تیم‌های مختلف بازی می‌کنند. خدا را شکر من هم از بازی کردن کنار بازیکنان بزرگ چیزهای زیادی یاد گرفتم. در ورونا مربی بزرگی داشتیم و از بودن در این تیم لذت بردم. از همه بیشتر بازی کردن مقابل بازیکنان بزرگ جهان در تیم‌های دیگر باعث شد تجربه‌ام بالا برود.
از نظر خودم در ایتالیا موفق بودم
شوم. من اوایل که به ایتالیا رفتم، وضعیت خوبی داشتم و توانستم در هفته‌های ابتدایی دقایق زیادی بازی کنم. به هر حال نظر مربی این بود که مدتی هم من کمتر بازی کنم. خدا را شکر که یک سال خوب و موفق را از نظر خودم در ایتالیا سپری کردم. به چیزهایی که می‌خواستم رسیدم و الان هم صحیح و سالم برگشتم تا در خدمت تیم ملی باشم.
منتظر پیشنهادهای جدید اروپایی هستم
برای سال آینده صحبتی با باشگاه ورونا نکردم. من قراردادم یک‌ساله بود و شاید هم در همان تیم به کارم ادامه دهم، اما هنوز تصمیمی نگرفتم. به هر حال بازی‌های ملی را در پیش داریم و شاید با بازی در تیم ملی پیشنهادهای جدیدی به دستم برسد. منتظر پیشنهادهای جدید هستم تا بتوانم به یک تیم خوب و سطح بالا بروم که باعث پیشرفتم شود. فعلاً نمی‌توانم چیز خاصی بگویم، چون تمرکزم روی تیم ملی است.
با انگیزه‌ای که در تیم ملی می‌بینم، موفق می‌شویم
وضعیت تیم ملی خیلی خوب است. بچه‌ها خیلی خوب تمرین می‌کنند و همه انگیزه دارند. امسال لیگ ملت‌ها را در پیش داریم و هم انتخابی المپیک که اهمیت بیشتری هم دارد. امیدوارم بتوانیم بهترین نتایج را بگیریم و دل مردم را شاد کنیم. با اتحاد و همدلی که در میان بازیکنان می‌بینم، امیدوارم که تیم ملی موفق باشد.
در پست من همه آماده هستند، رقابت سختی داریم
چند تا از هم‌پستی‌های من لژیونر هستند و چند بازیکن هم در پست دریافت کننده در لیگ ایران خیلی خوب بازی کردند و در تیمشان تأثیرگذار بودند. این اتفاق یک کم شرایط را برای من سخت‌تر می‌کند. من که تلاش خودم را می‌کنم و با انگیزه در تمرینات هستم. امیدوارم بتوانم جایگاه خودم را به دست بیاورم.
سرباز ایرانم؛ فرقی نمی‌کند کجا بازی کنم
من سرباز ایران هستم و هر جایی که بگویند، بازی می‌کنم. کادرفنی تیم‌های بزرگسالان و جوانان جلساتی را داشتند و با هم هماهنگ هستند. هر تصمیمی که آقای کولاکوویچ و آقای عطایی بگیرند، من تابع آن هستم. به هر حال برای من موفقیت تیم‌های ملی ایران مهم است؛ حالا چه در تیم جوانان باشم و چه در تیم بزرگسالان. فعلاً که همراه تیم بزرگسالان هستم و تمرکزم روی این تیم است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی