[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۷
  • دوره جدید

افتتاح مجتمع آموزشی فرهنگی غیردولتی پسرانه هدایت در شیراز، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: در این مدارس بالغ بر 18هزار نفر به عنوان مربی، معلم، مسئولان آموزشی و پرورشی و نیروی خدماتی مشغول به فعالیت هستند که در زمینه ایجاد اشتغال در آموزش و پرورش بسیار امیدوارکننده است و توانسته بار سنگینی در این زمینه از دوش دولت بردارد.
به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر علی عسکر نجفی در آیین افتتاح مجتمع آموزشی فرهنگی غیردولتی پسرانه هدایت شیراز، با بیان اینکه «فارس یکی از استان‌های پیشرو در زمینه توسعه مدارس غیردولتی» است، گفت: در حال حاضر 132هزار دانش‌آموز در مدارس غیردولتی فارس مشغول به تحصیل هستند که 15درصد از کل دانش‌آموزان استان را تشکیل می دهند.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس با اشاره به ظرفیت بسیار خوب مدارس غیردولتی در ایجاد اشتغال و کمک به دولت در این زمینه گفت: در این مدارس بالغ بر 18هزار نفر به عنوان مربی، معلم، مسئولان آموزشی و پرورشی و نیروی خدماتی مشغول به فعالیت هستند که در زمینه ایجاد اشتغال در آموزش و پرورش بسیار امیدوارکننده است و توانسته بار سنگینی در این زمینه از دوش دولت بردارد.
وی حضور بخش خصوصی در امر آموزش و پرورش را نوعی ایثار دانست و گفت: مؤسسان این مدارس سرمایه زندگی خود را در مسیر تعلیم و تربیت قرار داده‌اند و باید از آنها سپاسگزار بود. تلاش ما این است تا با ایجاد انگیزه، زمینه حضور بیشتر  آنها را در این عرصه فراهم نماییم.
نجفی گفت: تلاش‌های مدارس غیردولتی در عرصه علمی، فرهنگی و هنری بسیار مطلوب است که نشان از توجه مدیران و مؤسسان این مدارس به کیفیت فعالیت‌های آموزشی و پرورشی است.
وی توجه جدی به ابعاد اجتماعی دانش‌آموزان و آموزش مهارت‌های زندگی به آنها را بسیار مهم دانست و گفت: باید در راستای توانمند کردن دانش‌آموزان برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی تلاش کرد و باید خروجی‌های آموزش و پرورش تبدیل به شهروندانی ماهر و توانمند برای اداره امور زندگی خود شوند.
نجفی بر لزوم توجه به ایمنی و استانداردسازی مدارس غیردولتی تأکید کرد و گفت: هم‌اکنون تعداد قابل توجهی از مدارس غیردولتی از استحکام و ایمنی لازم برخوردار نیستند. لازم است با اجرای سیاست‌های درست، به مؤسسان در ارتقای سطح ایمنی و استاندارد مدارس خود کمک کرد.
 مدیرکل آموزش و پرورش فارس افزود: دولت در این راستا تلاش‌های خوبی انجام داده که از آن جمله می‌توان به امکان واگذاری مالکیت مدارس دولتی به مؤسسان، اجاره دادن این مدارس و افزایش طول اجاره به آنها با شرایط تعیین شده اشاره کرد که نیاز به تقویت بیشتر دارد.
وی همچنین بر لزوم توجه جدی به امر گزینش نیروی انسانی برای مدارس غیردولتی تأکید کرد و گفت: تمام تلاش ما این است تا نیروهایی وارد مدارس غیردولتی شود که از توان کافی در حوزه تخصصی و عمومی برخوردار باشند. در این مسیر در سال جاری حدود 4هزار نفر در فارس برای فعالیت در مدارس غیردولتی گزینش شده‌اند. نجفی از افزایش تقاضا برای تأسیس مدارس غیردولتی در فارس خبرداد و گفت: هم‌اکنون 3هزار تقاضا در سامانه مدارس غیردولتی ثبت شده که مراحل قانونی خود را سپری می‌کند و سیاست دولت در این زمینه، حمایت از این روند با در نظر گرفتن کیفیت است.
مدیر و مؤسس مجتمع آموزشی فرهنگی غیردولتی پسرانه هدایت نیز گفت: این مجتمع زیر نظر سازمان نوسازی مدارس فارس، در زمینی به مساحت 2500متر مربع و زیربنای 3600 متر مربع در 3طبقه با هزینه‌ای بالغ بر 120 میلیارد ریال ساخته شده است.
سید علی هدایتی افزود: این مجتمع آموزشی دارای 34کلاس درس است که 25کلاس ویژه دانش‌آموزان پیش‌دبستانی و ابتدایی و 9کلاس نیز ویژه دانش آموزان دوره متوسطه اول است.
از دیگر امکانات این مجتمع آموزشی می‌توان به نمازخانه، سالن کنفرانس، زمین چمن مصنوعی و بسکتبال و همچنین فضاهای پرورشی همچون مشاوره و پرورشی اشاره کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی