[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۷
  • دوره جدید

بخشی از بودجه ۲ درصد نفت و گاز، به فعالیت‌های قرآنی اختصاص یابد، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت مدیره اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور با تأکید بر اینکه قرآن اصل فرهنگ ماست، پیشنهاد داد تا حداقل ۱۰ درصد بودجه ۲ درصد نفت و گاز را مخصوص فعالیت‌های قرآنی استان فارس قرار دهیم. به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی مؤسسه موقوفه مکتب القرآن ثارالله، حجت‌الاسلام منصور برزگر، رئیس هئیت مدیره اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت فارس، در دومین نشست شورای توسعه فرهنگ قرآنی این استان که در دفتر امام جمعه شیراز برگزار شد، با اشاره به تخصیص ۱۷۵ میلیون تومان بودجه قرآنی به استان فارس گفت: این رقم زیادی برای استان پهناور فارس نیست. 
وی با تأکید بر اینکه قرآن اصل فرهنگ ماست، گفت: می‌توان به عنوان مثال حداقل ۱۰ درصد بودجه ۲ درصد نفت و گاز را مخصوص فعالیت‌های قرآنی استان قرار دهیم و نتیجه آن را هم در سال آینده خواهیم دید که این مسئله را به فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی مطرح کردیم و آنان استقبال کردند لذا تلاش کنیم تا چنین مسئله‌ای در فارس هم محقق شود. 
عضو هیئت مدیره تشکل‌های قرآن و عترت کشور همچنین از عدم توجه کافی به نقش مردم و مؤسسات مردمی در شورای توسعه فرهنگ قرآنی انتقاد کرد و گفت: نقش این مؤسسات که می‌خواهند کار انجام دهند، دیده نشده است و تنها یک اتحادیه و دبیرخانه در حاشیه همه کارهای دولتی حضور دارد. 
برزگر با بیان اینکه در تهران برون‌سپاری فعالیت‌های قرآنی به مؤسسات مردمی وجود دارد، افزود: سال‌هاست که دستگاه‌های مختلف در استان در زمینه فعالیت‌های قرآنی تلاش می‌کنند اما اگر دولتی‌ها بخواهند دوباره بر گرد هم آینده و برای بودجه‌های قرآنی تصمیم بگیرند و آن را توزیع کنند، تحولی در زمینه فعالیت‌های قرآنی در فارس ایجاد نمی‌شود. 
مدیر مؤسسه مکتب‌القرآن ثارالله(ع) اظهار کرد: آموزش و پرورش سال‌هاست که مسابقات قرآنی برگزار می‌شود به همین شکل دارالقرآن و ارشاد و اوقاف هم هر ساله فعالیت‌های قرآنی مختلفی انجام می‌دهند اما رویکرد مردمی در این فعالیت‌ها دیده نمی‌شود که متأسفانه در شورای توسعه فرهنگ قرآنی هم به این مشکل مواجه شده‌ایم. 
وی بر این نکته تأکید کرد که اگر بخواهیم در فارس تحول قرآنی ایجاد کنیم با این چارت و تشکیلات که دوباره اداره ارشاد پای کار آوریم و نیروهای دولتی حضور یابند که بعد از مدتی هم تغییر می‌کنند، میسر نخواهد شد؛ زیرا تصمیم‌های دولتی گرفته می‌شود اما به علت تغییر مدیران این تصمیم‌گیری‌ها اجرا نمی‌شود؛ لذا اگر فارس بخواهد در کشور حرف اول را بزند و تبدیل به قطب قرآنی کشور شود باید به مؤسسات بزرگ قرآنی استان توجه کند. 
برزگر بیان کرد: مؤسسات بزرگ قرآنی فارس دارند به‌صورت اجرایی و عملیاتی کار می‌کنند اما اگر ما بخواهیم کارهای خود را در فارس توسعه دهیم با این چارت و کمیسیون‌های شورای توسعه فرهنگ قرآنی که در آن بودجه‌های قرآنی از یک جیب دولت خارج شده و به جیب دیگر دولت وارد شود، کاری پیش نخواهیم برد. 
عضو هیئت مدیره اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور با بیان اینکه بسیاری از مؤسسات مردمی به دلیل مشکلات مالی تعطیل می‌شوند، گفت: اعضای این مؤسسات که حقوق نمی‌گیرند، بیمه هم ندارند، حداقل بودجه‌ای که داریم به این مؤسسات اختصاص دهیم. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی