[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۰
  • دوره جدید

احتمال ورود مجلس به بحران کاغذ، روزنامه شیراز نوین

محمدعلی وکیلی با اشاره به بلااثر بودن ارز دولتی تخصیصی در بازار کاغذ، تأکید کرد در صورتی که بحران این حوزه مدیریت نشود، از ابزارهای نظارتی مجلس استفاده خواهد شد.
وی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از عملکرد کمیته حل بحران کاغذ گفت: از آن روزی که این کمیته به زیرمجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتقل شد، ما به عنوان اعضای این کمیته تا به اکنون در هیچ جلسه‌ای دعوت نشده‌ایم؛ لذا هنوز گزارش شفافی از میزان ارز ۴۲۰۰تومانی که به حوزه مطبوعات تخصیص پیدا کرده و اینکه چه بر سر کاغذ مابه‌ازاء ارز تخصیصی آمده و به چه کسانی داده شده، نداریم.
تذکر رهبری حجت را بر دولت تمام کرده است
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دستگاه‌های نظارتی باید به این ابهامات ورود کنند، افزود: تذکر رهبری حجت را بر دولت تمام کرده است؛ شاه‌کلید حیات مطبوعات کاغذ است.
وی با اشاره به قول معاون اول رئیس جمهور برای برگزاری جلسه‌ای به منظور رسیدگی به وضعیت مطبوعات در بحران کاغذ با حضور وزرای صمت و فرهنگ و رئیس بانک مرکزی، گفت: منتظر برگزاری جلسه تفاهم هستیم و اگر به نتیجه نرسد، حتماً از ابزارهای نظارتی خود در خصوص وضعیت مطبوعات و کاغذ استفاده خواهیم کرد.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس همچنین توضیح داد: بر اساس یک برآورد، مشخص شده سهم مطبوعات از ۱۴میلیارد دلار، بیش از ۵۰میلیون دلار نیست؛ یعنی اگر ۵۰میلیون دلار به اهل آن در حوزه رسانه می‌دادند و تبدیل واقعی به کاغذ و وارد می‌شد، نیاز مطبوعات به کاغذ تمام بود.
معلوم نیست حواله 5100تومانی وزارت فرهنگ به چه کسانی رسید
وی در پاسخ به این سوال که نیاز روزنامه خود (ابتکار) به کاغذ را چگونه رفع می‌کنید، گفت: با گدایی کاغذ کیلویی ۱۶هزار تومان از این و آن!
وکیلی تأکید کرد: ما هم مثل بقیه مطبوعات مستقل جزو آن‌هایی هستیم که در صف مرگ تدریجی قرار دارند.
عضو هیئت‌رئیسه مجلس همچنین افزود: اخیراً شنیده‌ام وزارت فرهنگ و ارشاد حواله‌های کاغذی ۵۱۰۰تومانی با مبنای ارز ۴۲۰۰به روزنامه‌ها داده است. نمی‌دانم با چه ملاکی ولی من فقط خبر این را شنیده‌ام و تا به اکنون روزنامه ابتکار یک حواله از این تخصیص‌های وزارت فرهنگ نگرفته است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی