[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۱
  • دوره جدید

بخشنامه دولت برای افزایش حقوق با مصوبه مجلس تناسب ندارد، روزنامه شیراز نوین

عضو کمیسیون امور داخلی کشور در مجلس معتقد است بخشنامه دولت برای افزایش حقوق کارکنان ناعادلانه بوده و افزایش ۱۰درصدی حقوق در آن نادیده گرفته شده است.
حسین مقصودی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه بخشنامه ابلاغی دولت با امضای جهانگیری درباره افزایش حقوق طبق مصوبه مجلس اجرا نشده و حقوق کارمندان ضایع شده است، گفت: بخشنامه شماره 8724 که در تاریخ 31فروردین سال جاری با امضای معاون اول رئیس جمهور به وزارتخانه‌ها ابلاغ شده قانونی نیست؛ چراکه مشابه متن مصوب مجلس نبوده، عدالت در آن رعایت نشده و عرف افزایش تورم در آن دیده نشده است.
نماینده مردم سبزوار، جوین و جغتای در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در موضوع ضریب حقوق آموزشگاه‌ها، آموزش عالی و قضات این بخشنامه آمده که افزایش ضریب حقوق آنها به حداقل افزایش حقوق نسبت به سال 97 از مبلغ 4میلیون و 400هزار ریال کمتر نخواهد بود.
وی در ادامه با بیان اینکه بر اساس بخشنامه جهانگیری ضریب حقوق معلمی که 25سال خدمت کرده نهایت 400هزار تومان افزایش می‌یابد، عنوان کرد: مصوبه مجلس 400هزار تومان به اضافه تا 10درصد حقوق بود؛ اما بخشنامه جهانگیری و نوبخت مخالف سیاست‌های کلان کشور است.
 مقصودی اضافه کرد: قرار بود آنهایی که حقوق آنها کمتر است بیشتر اضافه شود و بیش از 400هزار تومان باشد؛ اما در حال حاضر آنهایی که حقوق آنها کم است کمتر و آنهایی که حقوق بیشتری دریافت می‌کنند، افزایش حقوق بیشتری دارند.
این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: نکته دیگر تبعیض میان کارکنان بخش‌های مختلف دولت است که کارکنان شرکت ملی نفت، انرژی اتمی و بانک مرکزی با افزایش حقوق 18درصدی روبرو هستند، در حالی که سایرین تنها 10درصد حقوق برای آنها اعمال می‌شود. عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه افزایش حقوق باید بر مبنای عدالت، قانون و مصوبات مجلس باشد، خاطرنشان کرد: در بند 6 این بخشنامه آمده حداقل حقوق کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگی پرداخت کارکنان دولت در سال 98، 845هزار تومان تعیین می‌شود که با احتساب فوق‌العاده‌های مختلف، نباید از یک میلیون و 563هزار تومان کمتر شود. لذا به طور کل بخشنامه دولت 10درصد تعیین شده از سوی مجلس را نادیده گرفته است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی