[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۵
  • دوره جدید

امام‌جمعه شیراز: کار امروز دولت مورد تأیید تمام جریان‌ها است، روزنامه شیراز نوین

به گزارش ایسنا منطقه فارس، آیت‌الله لطف‌الله دژكام در خطبه‌های نماز جمعه شیراز با بیان اینكه ملت اجازه مذاکره دادند اما آماده حرکت انقلابی هستند، گفت: آمریکا از برجام خارج شده و ۴کشور دیگر نیز آنچه باید رفتار نکردند، به خصوص ۳کشور اروپایی که همیشه با آمریکا همراه بودند.
وی افزود: از ابتدا طرح موضوع مذاکره و برجام در درون خود مردم گروهی موافق و مخالف بودند و رهبری نیز فرمودند که خوش‌بین نیستم، اما تجربه می‌شود.
امام جمعه شیراز ادامه داد: رهبری می‌دانستند که چنین خواهد شد؛ اما تجربه برای ما شد. باور برای آنها این بود که مشکلات حل می‌شود؛ اما امروز متوجه شدیم که از آن دو نگاه یک نگاه دقیق‌تر بوده است و ما چون در این مسیر آمده بودیم، نباید بهانه به دشمن بدهیم.
آیت‌الله دژکام اضافه کرد: رفتار آنها به گونه‌ای بود که ترامپ را بیاورند؛ اما رسماً نظام جمهوری اسلامی تصمیم گرفت که اگر کشورهای اروپایی به وعده‌های خود عمل کند، ایران هم پایبند است اما درمانده نیستیم، زیرا تکنولوژی هسته‌ای داخلی و بومی است.
وی تأکید کرد: ۶۰روز فرصت دادیم که اگر تعهدات اروپا اجرایی نشود، ما نیز به موضوعات هسته‌ای صلح‌آمیز بازخواهیم گشت. اعلام کرده‌ایم که غنی‌سازی را ادامه خواهیم داد. نماینده ولی فقیه در استان فارس تأکید کرد: کار امروز مورد تأیید تمامی جریان‌ها است. اگر امکان اقدام مذاکره و آرام را برای دولت ایجاد کرده‌ایم، این ملت زمینه اقدام انقلابی را به روی خود نمی‌بندد. این ملت همان شهید داده‌ها هستند؛ اما عده‌ای نفوذی ممکن است باشند که روحیه انقلابی را ضعیف می‌کنند و به آنها نیز می‌گوییم که سکوت مردم به دلیل حفظ جایگاه نظام است.
امام جمعه شیراز در بخشی از سخنانش با اشاره به گرانی‌ها گفت: همه این مشکلات به دلیل تحریم نیست، بلکه به دلیل ضعف در مدیریت نیز است که از جمله آنها قانون مسکن است که اجرایی نشد و امروز شاهد افزایش بسیار کرایه و نرخ مسکن هستند. چرا مالیات مسکن اجرایی نمی‌شود. آیت‌الله دژکام اضافه کرد: مدیران باید به فکر باشند. مگر بنا بود مسکن مهر نیازهای عادی مردم تأمین شود؟ چرا چند سال تعطیل شد و امروز هم تکمیل نمی‌کنند. کسانی که دستشان می‌رسد باید مراقب دیگران هم باشند. امام جمعه شیراز همچنین خاطرنشان کرد: شکست اسرائیل نشان از قدرت امروز مسلمانان است و امروز مردم غزه در پناه آرمان مقاومت هستند و این عظمت به آسانی به دست نیامده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی