[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۵
  • دوره جدید

تولید سواری عقب ماند، روزنامه شیراز نوین

بررسی جدیدترین آمار تولید خودرو نشان می‌دهد که در فروردین ماه امسال تولید انواع خودروهای سواری ۴۷.۱درصد کاهش یافته است.
طبق آمار اعلام شده از سوی انجمن خودروسازان ایران، در فروردین ماه سال جاری تولید انواع سواری از ۷۶هزار و ۸۰۷دستگاه در فروردین ماه سال گذشته به ۴۰هزار و ۶۰۲دستگاه رسیده است.
فروردین ماه امسال تولید انواع سواری در شرکت‌های کرمان موتور، خودروسازی مدیران، خودروسازان بم، کارمانیا و صنعت خودرو آذربایجان (AZVICO) همگی کاهش تولید ۱۰۰درصدی داشته‌اند.
بر این اساس در فروردین ماه سال ۱۳۹۷، کرمان‌موتور ۲۸۵۳دستگاه، خودروسازی مدیران ۳۶۸۰دستگاه، خودروسازان بم هفت دستگاه، کارمانیا ۱۰۹دستگاه و صنعت خودرو آذربایجان (AZVICO)، 619دستگاه تولید داشته‌اند که این رقم‌ها در فروردین ماه امسال در همه این شرکت‌ها به صفر رسیده و کاهش ۱۰۰درصدی تولید را رقم زده است. پس از آن‌ها، گروه خودروسازی بهمن بیشترین کاهش تولید را در فروردین ماه امسال نسبت به فروردین ماه سال ۹۷ داشته است. این شرکت با تولید ۱۶۳دستگاه خودروی سواری در فروردین سال جاری در مقابل ۵۶۱دستگاه خودروی تولید شده در مدت مشابه سال ۹۷، کاهش ۷۰.۹درصدی را در کارنامه خود به ثبت رسانده است.
همچنین در دو خودروسازی بزرگ کشور نیز در فروردین ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش تولید دیده می‌شود. گروه خودروسازی سایپا با تولید ۱۹هزار و ۸۴دستگاه در فروردین ماه کاهش تولید ۴۶.۱درصدی داشته است؛ چراکه میزان تولید سواری این شرکت در مدت مشابه سال گذشته، ۳۵هزار و ۳۸۰دستگاه بوده است.
بعد از آن تولید خودروهای سواری در گروه صنعتی ایران‌خودرو در فروردین امسال ۲۱هزار و ۳۲۹دستگاه بوده که نسبت به ۳۳هزار و ۵۹۸دستگاه تولید شده در مدت مشابه سال گذشته، ۳۶.۵درصد کاهش داشته است.
همچنین شرکت سازه‌های خودرو دیار و ریگان‌خودرو نیز با وجود این که در فروردین ماه سال گذشته هیچ تولید خودرو سواری نداشته‌اند؛ در فروردین ماه سال جاری به ترتیب ۸دستگاه و ۱۸دستگاه تولید کرده‌اند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی