[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۰
  • دوره جدید

شکایت مدیرکل محیط زیست فارس از شهرداری: اردیبهشت، زمان هرس درخت نیست، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل محیط زیست استان فارس گفت: شهرداری پیش از اقدام به هرس درختان باید با این اداره کل هماهنگ می‌کرد. هیچ جای دنیا اردیبهشت درخت هرس نمی‌کنند.
سعید محمودی در گفت‌وگو با ایسنا منطقه فارس، تأکید کرد: جدای از اینکه پرنده‌ای در درخت لانه دارد یا خیر، زمان هرس در دوران باروری گیاه و پرندگان و فصل بهار نیست.
وی درگیری شدید بین نیروهای حفاظت محیط زیست و پیمانکار شهرداری منطقه یک شیراز را تأیید و اضافه کرد: توهین و افتراهایی نسبت به نیروهای ما روا داشته‌اند که به این واسطه شکایت حقوقی کرده‌ایم.
مدیرکل محیط زیست فارس گفت: ماهیت هرس درخت در فصل بهار و از بین بردن درخت و لانه پرنده‌ها اشتباه بوده، در حالی ‌که کشور امروز ما در تهدید حشرات به سر می‌برد.
محمودی با بیان اینکه اگر جلوی نیروهای شهرداری را نمی‌گرفتیم بیش از ٢٠٠درخت قلع و قمع می‌شد، گفت: درگیری و لجاجت نیروهای شهرداری به حدی بود که تا ساعت ١٤ بعدازظهر روز پنجشنبه ١٩اردیبهشت به طول انجامید و سرانجام با حضور نیروی انتظامی درگیری به اتمام رسید.
مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس خاطرنشان کرد: در حال تعیین خسارت و اعلام دادخواست علیه شهرداری هستیم.
به گزارش ایسنا، عصر پنجشنبه ١٩ اردیبهشت روابط عمومی‌حفاظت محیط زیست فارس خبری در خصوص هرس درختان در خیابان اردیبهشت شیراز اطلاع داد و با انتشار تصاویری، مدعی شد که هرس درخت در فصل زادآوری پرندگان موجب وارد شدن خسارت به لانه، تخم و جوجه پرندگان شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی