[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

فارس جلودار مرگ در جاده‌هاست، روزنامه شیراز نوین

 محمد شبیری-گروه خبر
رئیس مرکز تحقیقات سیاست‌گذاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به کم‌رنگ شدن روز جهانی راه‌ها و اهمیت این روز، گفت: براساس آمارها در کشور بیش از سه هزار نقطه حادثه‌خیز جاده‌ای وجود دارد و در سال گذشته، 17هزار و 183نفر در تصادفات جاده‌ای جان خود را از دست دادند که علت‌ بیشتر تصادف‌ها، وجود نقاط حادثه‌خیز است.
به گزارش خبرنگار شیرازنوین، دکتر کامران باقری لنکرانی در نشستی خبری اظهار داشت: در کل کشور ۲۴درصد مرگ و میرها مربوط به موتورسواران است. بر اساس آمارها، از آمار 30هزار کشته تصادفات امروز این عدد به کمتر از 17هزار نفر در سال کاهش یافته و در استان فارس در سال گذشته 8.2درصد تلفات جاده‌ای کاهش داشته است.
این عضو هیئت علمی‌ دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه در فارس در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ کاهش ۸.۲دهم درصدی حوادث ترافیکی به ثبت رسیده است، افزود: فارس همچنان به لحاظ تعداد با بیش از 1350فوتی تلفات جاده‌ای، قبل از استان تهران به عنوان استان اول در تعداد کشته‌های تصادفات جاده‌ای معرفی شده است.
وزیر اسبق بهداشت با بیان اینکه بیشترین مرگ ناشی از حوادث ترافیکی در سنین 20 تا 40سال رخ می‌دهد، این مسئله را قابل اهمیت دانست و ادامه داد: درباره حوادث ترافیکی در مورد عابران پیاده، افزایش مرگ و میر عابران در کلان‌شهرها را شاهد هستیم و این یعنی کلان‌شهرها برای عابران امن نیست.
این مقام مسئول با تصریح بر اینکه هم‌اینک تنها ۱۵درصد موتورسواران از کلاه ایمنی استفاده می‌کنند، بر لزوم اصلاح رفتارهای پرخطر رانندگی در کشور تأکید کرد و گفت: در سال گذشته 24درصد مرگ و میر حوادث ترافیکی را موتورسواران تشکیل دادند که این عدد در فارس به عدد 27درصدی می‌رسد که این مهم بسیار نگران کننده است.
دکترلنکرانی با اشاره به اینکه در حال حاضر، شرایط نسبت به پانزده سال پیش بسیار تغییر کرده، گفت که از یک قله حدود ۳۰هزار مرگ و میر سوانح در سال ۸۴ به یک دستاورد مهم رسیده‌ایم و مرگ و میر ثبت شده به حدود ۱۶هزار مورد کاهش پیدا کرده است. این مقام مسئول به حوادث ناشی از سیلاب در جاده‌های کشور که به دنبال آن کاهش سفرهای نوروزی رقم خورد هم اشاره کرد و یادآور شد بیش از 860نفر امسال در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند. این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته 33درصد کاهش داشته است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی