[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۷۷
  • دوره جدید

آموزش ویژه کودکان کار در پارک طبیعت شیراز، روزنامه شیراز نوین

کودکان کار توسط اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب‌دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز، به پارک طبیعت رفتند.
یوسف آفرینی، مدیر اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب‌دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز گفت: این کودکان با هدف آموزش برخی مهارت‌ها در محیطی شاد و مفرح و همچنین آشنایی بیشتر با طبیعت و سبک زندگی سالم، از سوی اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب‌دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز به پارک طبیعت برده شدند.
وی افزود: کودکان در پارک طبیعت با هنر سفالگری از نزدیک آشنا شدند.
همچنین این کودکان در ادامه برنامه با تهیه خمیر، نان پخت کردند.
آشنایی با حیوانات مختلف و شیوه مناسب برخورد با حیوانات و همچنین آموختن مهارت‌های نجاری از دیگر برنامه‌هایی بود که در پارک طبیعت به کودکان کار آموزش داده شد.
در پایان برنامه، جشنی برپا شد و پس از پذیرایی از کودکان کار به آن‌ها هدایایی به رسم یادبود اهدا شد.
آفرینی گفت: کودکان نیازمند حضور در محیط‌های جذاب هستند تا بتوانند خلاقانه رفتار کنند. از منظر روان‌شناختی، سنین کودکی مهم‌ترین زمان برای شکل‌گیری شخصیت انسان است و اگر کودکان امکان حضور در محیط‌های آموزشی خلاق و پرنشاط را داشته باشند، حتماً آموخته‌هایشان را در طول زندگی به کار خواهند گرفت و سبک زندگی مناسبی را انتخاب خواهند کرد.
پارک طبیعت از جمله مکان‌هایی است که یادگیری آزاد را به کودک آموزش داده و خلاقیت و نوآوری را در کودک پرورش می‌دهد. کودکان در این مکان همچنین با زندگی مسالمت‌آمیز با طبیعت آشنا می‌شوند و یاد می‌گیرند چگونه از طبیعت محافظت کنند. همچنین نزدیکی هرچه بیشتر کودکان با طبیعت موجب شادی و نشاط آنها خواهد بود و سطح سلامت روان آنها را ارتقا خواهد داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی