[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۱
  • دوره جدید

رئیس فراکسیون غذا و داروی مجلس: نگرانی بابت تأمین دارو در شرایط تحریمی‌ وجود ندارد، روزنامه شیراز نوین

رئیس فراکسیون غذا و داروی مجلس با تأکید بر این‌که «تأمین دارو در کشور در شرایط فعلی تحریمی‌ قابل کنترل است» گفت: کمیته‌های تخصصی در وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو تشکیل شده که با جنگ همه‌جانبه دشمن مقابله کنند.
همایون ‌هاشمی ‌در گفت‌وگو با ایسنا در توضیح راهکارهای تأمین دارو در کشور در شرایط تحریمی‌گفت: با تدابیر اتخاذ شده و تشکیل کمیته‌های تخصصی در وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو و مدیریت وزیر بهداشت، در حال مقابله با جنگ همه‌جانبه دشمن هستیم. شاید در این راه دچار کاستی‌هایی شویم؛ اما شرایط قابل کنترل است.
وی در عین حال توضیح داد: ما در شرایط عادی و غیرتحریمی ‌هم کمبودی در برخی اقلام غیردارویی داشتیم که تلاش می‌شد به صورت غیرفوریتی وارد شده و پیشگیری‌های لازم صورت گیرد. در شرایط فعلی هیچ نگرانی وجود ندارد. وزارت بهداشت در حال رصد امور است و تلاش می‌کند که اقلام دارویی با کیفیت و با قیمت مناسب به دست مصرف‌کننده برسد؛ ولی نباید فراموش کنیم که ما در شرایط تحریمی ‌هستیم و در تأمین ارز برخی اقلام دارویی سختی داریم که البته این شرایط هم قابل کنترل بوده و مدیریت شده است.
این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، در ادامه با تأکید بر لزوم نظارت‌های بیشتر در بازار گفت: این‌که برخی اقلام در بازه زمانی دو روزه افزایش پیدا می‌کنند، نشان از نبود نظارت است که البته نباید از نقش برخی آدم‌های سودجو هم غفلت کرد. باید سازمان‌های نظارتی ورود جدی‌تر داشته باشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی