[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۰
  • دوره جدید

مخالفت وزیر خارجه هلند با "شرط‌های جدید ایران در قبال برجام، روزنامه شیراز نوین

وزیر امور خارجه هلند در جمع خبرنگاران در بروکسل ضمن تأکید بر اهمیت مذاکره درباره وضعیت برجام اظهار کرد شرط‌‌های جدید مطرح شده از سوی ایران «عاقلانه» نیست.
به گزارش ایسنا، نمایندگی هلند در اتحادیه اروپا در صفحه رسمی‌توییتری آن به نقل از استف بلاک، وزیر امور خارجه این کشور که برای شرکت در نشست وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا به بروکسل رفته است، نوشت: مذاکره اهمیت بسیاری داد. ایران شرط‌های مضاعفی مطرح کرده است که عاقلانه نیست.
وی افزود: مهم است که ایران به توافق پایبند باشد. ما اقداماتی را برای ادامه مذاکرات شروع کرده‌ایم.
به گزارش ایسنا، وزیران امورخارجه اتحادیه اروپا در نشست دیروز خود قرار بود درباره تلاش‌ها برای نگه داشتن ایران در برجام بحث و رایزنی کنند. این اولین دیدار آنها از زمان اعلام تصمیم ایران برای کاهش تعهدات برجامی است.
فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز پیش از برگزاری این نشست در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره وضعیت پیرامون برجام اظهار داشت: همان‌طور که از موضع اتحادیه اروپا مطلع هستید، ما کماکان از این توافق و اجرای کامل آن حمایت می‌کنیم. من در حاشیه این نشست دیداری با وزیران امورخارجه انگلیس و فرانسه و آلمان خواهم داشت تا درباره چگونگی ادامه حمایت از اجرای این توافق گفت‌وگو کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی