[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۲۶
  • دوره جدید

وزیر امور خارجه آلمان: اروپا به شکل یکپارچه از اجرای توافق هسته‌ای حمایت می‌کند، روزنامه شیراز نوین

وزیر امور خارجه آلمان با تأکید بر اهمیت حفظ برجام گفت که مذاکرات با موضوع اجرایی شدن برجام ادامه خواهند داشت.
به گزارش ایسنا به نقل از اسپوتنیک،‌ هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان روز دوشنبه در نشست وزیران امورخارجه اتحادیه اروپا در بروکسل گفت: کشورهای اروپایی همگی به طور متحد بر این باور هستند که داشتن توافقی هسته‌ای با ایران و اجرایی کردن آن ضروری است.
وزیر امور خارجه آلمان هنگام ورود به محل جلسه شورای روابط خارجی وزیران اتحادیه اروپا به خبرنگارها توضیح داد: ما در اروپا اتفاق نظر داریم که این توافق برای امنیت ما ضروری است. هیچ کسی نمی‌خواهد که ایران بمب هسته‌ای داشته باشد و این [جلوگیری از دستیابی ایران به بمب هسته‌ای] هدف این توافق است که تاکنون با موفقیت در راستای آن عمل کرده‌ایم. به همین دلیل به مذاکرات درباره اجرای این توافق ادامه خواهیم داد و دوباره مذاکراتی دقیقاً در این‌باره خواهیم داشت.
به گزارش ایسنا، وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا در نشست خود قرار است درباره تلاش‌ها برای نگه داشتن ایران در برجام بحث و رایزنی کنند. این اولین دیدار آنها از زمان اعلام تصمیم ایران برای کاهش تعهدات برجامی است.
فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پیش‌تر در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره وضعیت پیرامون برجام اظهار داشت: همان‌طور که از موضع اتحادیه اروپا مطلع هستید ما کماکان از این توافق و اجرای کامل آن حمایت می‌کنیم. من در حاشیه این نشست دیداری با وزیران امورخارجه انگلیس و فرانسه و آلمان خواهم داشت تا درباره چگونگی ادامه حمایت از اجرای این توافق گفت‌وگو کنیم.
هم‌زمان با گذشت یک سال از زمان خروج آمریکا از برجام و تعلل اروپایی‌ها در انجام تعهداتشان، ایران هفته پیش اعلام کرد که قصد دارد اجرای دو مورد از تعهداتش در این توافق را متوقف کند و اروپا ۶۰روز فرصت دارد تا برای حفظ توافق اقدامی‌مؤثر و عملی انجام دهد.
در پی انتشار این خبر، اتحادیه اروپا به همراه انگلیس، فرانسه و آلمان در بیانیه‌ای مشترک از تصمیم تهران ابراز نگرانی و بر ادامه پایبندی خود به برجام تأکید کردند. آنها از ایران خواستند تا به تعهداتش در این توافق پایبند بماند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی