[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۰
  • دوره جدید

زمان واریز یارانه اردیبهشت اعلام شد، روزنامه شیراز نوین

یارانه نقدی ساعت ۲۴ پنجشنبه هم‌زمان با ۲۶ اردیبهشت ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.
به گزارش ایسنا، یارانه‌ای که دولت در اردیبهشت ماه واریز می‌کند، نود و نهمین مرحله از پرداخت‌های نقدی است که به روال سال‌های گذشته با همان مبلغ ۴۵هزار و ۵۰۰تومان به ازای هر نفر پرداخت خواهد شد.
همراه با یارانه‌های نقدی، افزایش حداقل مستمری خانوارهای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی واریز می‌شود.
دولت در سال جاری حدود ۴۱هزار و ۱۰۰میلیارد تومان برای پرداخت یارانه نقدی و غیرنقدی خانوارها در بودجه مجوز دارد که البته باید در کنار آن پرداختی به سه دهک بالای درآمدی را حذف کند، اما با توجه به اینکه دولت در سال‌های گذشته نیز چنین تکلیفی داشته و برای آن اقدام نکرده است و در سال جاری تاکنون در این رابطه برنامه‌ای اعلام نشده. به نظر می‌رسد فعلاً پرداخت‌های همگانی ادامه داشته باشد و تمام مبلغ پیش‌بینی شده به این موضوع اختصاص یابد. در حال حاضر حدود ۷۸میلیون ایرانی در هر ماه یارانه نقدی دریافت می‌کنند و مشخص آن است که در بین آنها تمام افراد نمی‌تواند نیازمند باشد.
اما برای افزایش حداقل مستمری خانوارهای هدف که در دو سال گذشته در بودجه سنواتی برای آن منبعی مالی تعریف شده است، برای امسال نیز حدود ۸,۴۰۰میلیارد تومان پیش‌بینی شده که هر ماه همراه با یارانه نقدی به حساب خانوارها واریز می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی