[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۸
  • دوره جدید

مدیرعامل ستاد دیه فارس: زندانیان جرایم غیرعمد ۲۰۰میلیارد تومان بدهکاری دارند، روزنامه شیراز نوین

  محمد شبیری-گروه خبر
مدیرعامل ستاد دیه فارس با اشاره به محبوس بودن یک هزار و 283زندانی جرائم غیرعمد در زندان‌های فارس، گفت: مهم‌ترین علت جرم آنان موضوع اقتصادی است که کمتر از 200میلیارد تومان بدهکار هستند.
اصغر تراب‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار شیرازنوین، با بیان اینکه امروزه مباحث اقتصادی مهم‌ترین دلیل زندانیان جرائم غیرعمد شده است، اظهار داشت: با توجه به اینکه در حال حاضر یک هزار و 283زندانی جرائم غیرعمد در زندان‌های فارس محبوس هستند و بدهی آنان کمتر از 200میلیارد تومان است، در تلاش هستیم مانند سال‌های گذشته با کمک خیرین این افراد را به آغوش خانواده بازگردانیم.
وی با اعلام اینکه امسال در ماه مبارک رمضان 20مراسم گلریزان در استان برگزار خواهد شد، افزود: عمده این زندانیان به دلیل مشکلات اقتصادی عدم پرداخت بدهی خود روانه زندان شده‌اند که بیشتر افراد بین 25 تا 80سال سن دارند.
تراب‌پور با یادآوری اینکه در سال گذشته از بین یک هزار و 201زندانی جرائم غیرعمد، 524نفر آنان با حمایت خیرین و مسئولان قضایی از زندان آزاد شدند و به آغوش گرم خانواده بازگشتند، افزود: با تخفیف‌هایی که گرفته شده و همچنین وام‌های بلاعوضی که به این دسته از زندانیان پرداخت شد، توانسیم 44درصد این تعداد زندانی جرائم غیرعمد را آزاد کنیم. مدیرعامل ستاد دیه فارس مهم‌ترین عامل حبس زندانیان جرائم غیرعمد را مباحث مالی حوادث کارگاهی و تصادفات اعلام کرد وگفت: امروزه زندان مهریه فقط آمارشان کمتر از 200نفر است که به دلیل جرم مرکب مانند نپرداختن نفقه ضرب و جرح در زندان به سر می‌برند.
تراب‌پور با تأکید بر اینکه امروزه زندانیان تصادفات و مهریه آمارشان بسیار کاهش داشته و زندانیان جرائم مالی جایگزین آنان شده است، افزود: در سال گذشته با تلاش مسئولان قضایی، از بین 600زندانی مهریه تعداد 470نفر آنان آزاد و مابقی به دلیل داشتن جرم‌های مرکب در زندان هستند.
این مقام مسئول از تلاش و حمایت برخی مسئولان استان مانند مدیرکل دادگستری سابق، فرمانده انتظامی ‌فارس، مدیرکل کمیته امداد، مدیرکل سازمان بازرسی استان، قاضی سپاسدار، قاضی نجیبی که با پرداخت کمتر از 100میلون تومان از حساب شخصی خودشان و با معرفی خیر توانستند تعدادی از زندانیان جرائم غیرعمد سال گذشته را آزاد کنند، تشکر کرد.
تراب‌پور از خیرین خواست برای پرداخت آزادی زندانیان جرائم غیرعمد به حساب‌های عامل یا به مراجعه به ستاد دیه مبالغ خود را پرداخت کنند؛ زیرا افرادی هستند که با معرفی خودشان از سوی ستاد دیه استان، اقدام به کلاهبرداری می‌کنند که تاکنون دو نفر از آنان دستگیر شده‌اند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی