[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۷۷
  • دوره جدید

کشف انبار برنج و شکر احتکارشده در شیراز، روزنامه شیراز نوین

بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس، 3انبار حاوی برنج، شکر و رب گوجه‌فرنگی به ارزش بیش از  5میلیارد ریال را طی دو روز گذشته کشف کردند.
به گزارش روابط عمومی‌ سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس، به دنبال دریافت 3گزارش مردمی‌مبنی بر احتکار کالا در 3 انبار مختلف، بازرسان این سازمان بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند. 
با انجام بازرسی از انبارهای انجام شده توسط بازرسان صمت و تعزیرات حکومتی و اداره مبارزه با جرائم اقتصادی پلیس فارس، در یکی از انبارها 24 هزار و 600کیلو (24تن) برنج وارداتی به ارزش یک میلیارد و 644میلیون ریال و 1500کیلو رب گوجه فرنگی به ارزش 228میلیون و 240هزار ریال احتکار شده بود که پرونده تخلف احتکار برای این انبار تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارجاع شد. همچنین پرونده‌ای نیز در اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی فارس تشکیل شد.
براساس این گزارش، در دومین انبار بیش از 15تن قند و شکر کشف شده که با بررسی موضوع مشخص شد این انبار در سامانه انبارهای وزارت صمت ثبت شده؛ اما کالای موجود در آن اعلام نشده است. بنابراین پرونده تخلف عدم اعلام موجودی به ارزش 687میلیون ریال تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارجاع شد.
در سومین و آخرین انبار 24تن برنج شامل 4تن برنج وارداتی و 20تن برنج ایرانی به ارزش 2میلیارد و 780میلیون ریال کشف شد که این مقدار کالا نیز در سامانه اعلام موجودی ثبت نشده بود و برای آن نیز پرونده تخلف عدم اعلام موجودی تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارجاع شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی