[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۰
  • دوره جدید

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: کوپنی‌شدن مناسب نیست، روزنامه شیراز نوین

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ‌بر ضرورت بررسی ریشه‌های پنهان در افزایش قیمت کالاهای اساسی تأکید کرد.
مهرداد لاهوتی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اظهارت اخیر معاون اول رئیس جمهوری در مورد احتمال کوپنی شدن برخی کالاهای اساسی اظهار کرد: من معتقد به سیستم کوپنی کردن کالاهای اساسی نیستم؛ زیرا معتقدم این سیستم هم فسادی را در پی دارد، مثل دو نرخی شدن بنزین که چنین فسادی را در خود دارد. مثلاً کسی که پول‌دار است وانتی را می‌خرد و از کارت سوختش استفاده می‌کند.
وی افزود: به اعتقاد من شرایط امروز با شرایط اول انقلاب کاملاً متفاوت است و الان این سیستم کمکی به ما نمی‌کند. اگر ما می‌خواهیم به افراد و دهک‌های پایین جامعه کمک کنیم، در عرض ۱۰دقیقه می‌توانیم به حساب ۷۰میلیون ایرانی پول واریز کنیم.
نماینده مردم لنگرود در مجلس اضافه کرد: دولت با توجه به اختصاص ارز ۴۲۰۰تومانی برای کالاهای اساسی ۵۳هزار میلیارد تومان مابه‌التفاوت پرداخت می‌کند؛ اما معلوم نیست این کالاها به دست چه کسی می‌رسد. از سوی دیگر، در روزهای اخیر بحث‌هایی در مورد افزایش قیمت بنزین مطرح شد، در حالی که درآمد ناشی از این کار برای دولت تنها ۱۱هزار میلیارد تومان است و می‌خواهیم مردم را برای ۱۱هزار میلیارد تومان به جان هم بیندازیم.
لاهوتی همچنین گفت: ما زمانی که ارز ۴۲۰۰تومانی برای گوشت اختصاص دادیم، گوشت گران‌تر بود و حالا که ارز آزاد به گوشت می‌دهیم، گوشت ارزان‌تر شده است. این نشان می‌دهد ریشه‌های پنهانی در افزایش قیمت کالاهای اساسی وجود دارد که باید مورد بررسی قرار گیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی