[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۱
  • دوره جدید

معاون وزیر صنعت: ظرفیت خالی دو هزار واحد تولیدی امسال احیا می‌شود، روزنامه شیراز نوین

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به هدف‌گذاری احیای ظرفیت خالی دو هزار واحد تولیدی در سال جاری، از ترغیب سرمایه‌گذاران جدید برای احیای واحدهای راکد، تعطیل و با ظرفیت پایین خبر داد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، سعید زرندی در جمع تولیدکنندگان لوازم خانگی در اتاق بازرگانی تهران گفت: در سال جاری فعال‌سازی ظرفیت خالی دو هزار واحد را هدف‌گذاری کردیم تا آن‌ها را احیا کنیم. وی گفت: به جای اینکه سرمایه‌گذار جدید از ابتدا بخواهد یک واحد صنعتی را ایجاد کند، واحدهای نیمه‌تمام یا تعطیل را فعال نماید، لذا در امسال رویکرد ما واحدها ایجادی نیستند. معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: تعمیق ساخت داخل از موضوعات بسیار مهم برای اقتصاد کشور است و از برنامه‌های وزارتخانه در سال رونق تولید، شناسایی کالاهای وارداتی قابل ساخت در داخل کشور که قابلیت صادرات دارند، می‌باشد. زرندی تأکید کرد: اجرای برنامه‌های ارتقای کیفیت محصولات تولیدی لوازم خانگی و اجرای پروژه ساماندهی و تکمیل محصولات لوازم خانگی از برنامه‌های وزارتخانه برای این صنعت است.
وی تصریح کرد: صنعت نساجی و پوشاک و لوازم خانگی، از صنایعی است که برای وزارتخانه از اهمیت بالایی قرار دارد و برای این دو صنعت برنامه‌های ویژه‌ای را در نظر داریم. 
معاون طرح و برنامه وزیر صمت همچنین گفت: معتقدیم کسانی که در یک صنعت فعال بوده‌اند، برای سرمایه‌گذاری بسیار توانمندتر و موفق‌تر از سرمایه‌گذار‌های جدید هستند، لذا تولیدکنندگان این صنعت می‌توانند با ایجاد کنسرسیوم، تولید برخی از قطعات مهم و استراتژیک لوازم خانگی که هم‌اکنون برای واردات آن دچار مشکل هستیم را انجام دهند.
وی نقش تشکل‌ها و انجمن‌ها برای هماهنگی و هم‌افزایی بین تولیدکنندگان را بسیار مهم و اثربخش توصیف کرد و افزود: در همه تصمیم‌گیری‌ها و سیاست‌گذاری‌های وزارتخانه، از هم‌فکری و هم‌اندیشی با بخش خصوصی استفاده خواهیم کرد. زرندی همچنین در این جلسه گفت: تغییرات نرخ ارز، سختی‌های زیادی را برای بخش تولید ایجاد کرد؛ اما در کنار آن، فرصتی برای برای برخی از صنایع هم ایجاد شده است که باید بتوانیم از آن استفاده نماییم. وی گفت: واردات برخی از قطعات و محصولات دیگر مقرون به صرفه نیست و به همین دلیل، مشکل بازار و عرضه برای برخی از صنایع برطرف شده است که باید با تولید باکیفیت از این فرصت بهره برد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی