[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۲۶
  • دوره جدید

توفیق دولت در گرو اطلاع‌رسانی صحیح به افکار عمومی‌ است، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با اشاره به نقش و جایگاه روابط‌‌عمومی‌ها، عنوان کرد: تلاش‌ها و خدمات رسانی‌های دولت‌ها و سازمان‌ها و نهادها در صورتی توفیق می‌یابد که افکار عمومی ‌از انجام این اقدامات آگاه شود. 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت‌الله رحیمی‌در آستانه هفته روابط عمومی‌ در دیدار با اعضای هیئت رئیسه شورای هماهنگی روابط‌عمومی‌های استان فارس با تأکید بر اهمیت برنامه محور بودن عملکرد روابط‌عمومی‌ها، افزود: با وجود چارچوب و برنامه‌ریزی می‌توان نقاط ضعف و قوت عملکردها را مشخص و در جهت رفع نواقص حرکت کرد.
وی با اشاره به نقش و جایگاه روابط عمومی‌ها، عنوان کرد: تلاش‌ها و خدمات رسانی‌های دولت‌ها و سازمان‌ها و نهادها در صورتی توفیق می‌یابد که افکار عمومی ‌از انجام این اقدامات آگاه شود. 
استاندار فارس، با تأکید بر اینکه روابط عمومی‌ها می‌توانند بر افکار عمومی‌اثرگذار باشند، بیان کرد: جامعه جهانی برای انجام امور مختلف از جمله افزایش تولید، کنترل مصرف، تغییر ایدئولوژی و... افکار عمومی‌ را به عنوان اصلی‌ترین موضوع مد نظر قرار می‌دهد. 
وی یادآور شد: فعالان عرصه روابط عمومی ‌در کنار انجام رسالت اطلاع‌رسانی باید همواره پل ارتباطی دستگاه مربوطه و مردم باشند و مشکلات را انتقال داده و به دنبال راهکار برای رفع آن‌ها باشند‌.  
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه اطلاع‌رسانی صحیح و اثرگذار  از وظایف روابط عمومی‌است، خاطرنشان کرد: بخش زیادی از گلایه‌هایی که نسبت به مدیران مطرح می‌شود، به علت انعکاس نیافتن فعالیت‌های آنها و همچنین سکوت در برابر تخریب‌های ناروا است.  
دکتر رحیمی ‌با تأکید بر لزوم‌ توجه به آموزش در بهبود عملکرد روابط عمومی، یادآور شد: قطعاً فعالان این حوزه برای به دست گرفتن افکار عمومی ‌نیازمند آشنایی با تکنولوژی‌های روز در زمینه اطلاع‌رسانی و توانایی استفاده از این تکنولوژی‌ها هستند. 
وی با بیان اینکه در جهان امروز تصمیم‌گیری پشت درهای بسته امکان پذیر نیست و فضای مجازی همه رخدادها را عیان کرده است، افزود: نحوه اطلاع‌رسانی، توجه به جامعه مخاطبان و همچنین زمان صحیح ارائه مطالب از موضوعاتی است که نتیجه فعالیت روابط عمومی ‌را تحت تأثیر قرار می‌دهد. 
استاندار فارس نگاه سنتی به روابط عمومی ‌و سیستم اطلاع‌رسانی و رسانه ای را عواملی برشمرد که سبب شده است جامعه ما کاستی‌هایی در حوزه اطلاع‌رسانی نوین داشته باشد.
دکتر رحیمی ‌با بیان اینکه حداقل وظیفه فعالان روابط عمومی ‌انعکاس عملکردهای دولت و دستگاه‌ها و سازمان‌ها است، اظهار کرد: انجام این وظیفه به معنای بزرگ کردن نامناسب و نا به جای مدیران نیست، بلکه بیان عملکرد دستگاه مذکور به شکلی اقناع کننده است.
نماینده عالی دولت در استان فارس همچنین اعتقاد روابط عمومی‌ به عملکرد انجام شده و اهداف پیش روی دولت و دستگاه‌ها را ضرورت انتقال صحیح آن عملکرد برشمرد و افزود: افرادی می‌توانند در روابط عمومی‌موفق عمل کنند که اهداف و برنامه‌های دولت و دستگاه اجرایی را پذیرفته باشند.
استاندار فارس با اشاره به اینکه ارزیابی عملکرد روابط‌عمومی‌ها در ارتقای کیفی این عملکرد مؤثر است، خاطرنشان کرد: ارزیابی باید با شیوه نامه ای که بر اساس شناخت از وظایف روابط عمومی ‌تدوین شده و قابل اندازه‌گیری باشد، انجام شود.
دکتر رحیمی ‌عنوان کرد: فعالان روابط عمومی ‌باید علاوه بر تسلط بر علم روابط عمومی، ‌به اصول سایر علوم نیز آشنایی داشته باشند تا بتوانند وظایف اطلاع‌رسانی و پاسخگویی را به نحو مطلوبی انجام دهند.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی