[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۱
  • دوره جدید

مسئول ورزش بانوان شهرستان شیراز: به افزایش باشگاه‌های اختصاصی برای بانوان نیازمندیم، روزنامه شیراز نوین

صدیقه خواست‌خدایی پس از انتصاب به عنوان مسئول ورزش بانوان اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز، فعالیت‌های خود را در سطح گسترده‌ای آغاز کرده است. به گزارش روابط عمومی‌و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس به نقل از روابط عمومی ‌اداره ورزش و جوانان شیراز، وی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: سطح ورزش بانوان در شیراز در مجموع در حد متوسطی است. خیلی از قهرمانان اخیر ما در بازی‌های آسیایی و پاراسیایی، مثل سعیده جعفری، سمیرا ارم، ساره جوانمردی، زهرا رحیمی ‌و محمدی‌راد خانم‌ها بودند. مهتاب نبوی و فرانک پرتوآذر هم صدرنشین رنکینگ رشته‌های پاراتکواندو جهان و دوچرخه‌سواری آسیا هستند که نشان از قدرت بالای زنان شیرازی در بخش ورزش قهرمانی دارد؛ اما با توجه به توانمندی ورزشکاران زن شیراز، هنوز می‌شود کارهای بهتری در این قسمت انجام داد.
وی ادامه داد: فکر می‌کنم در قسمت همگانی نیاز به پیشرفت بیشتری داریم. در این حوزه ارتقای سلامت جامعه هدف اصلی ماست. نقش ورزش در مبارزه با افسردگی و خیلی از بیماری‌ها باید تبلیغ ورزش همگانی باشد، اما این فن اداره ورزش و جوانان است و محتوا باید از طریق ما ایجاد شود و نشر پیدا کند و سازمان‌های دیگر با مشاورت ما فعالیت کنند! برای مثال فضای تبلیغاتی کمی‌ در اختیار قرار دارد و این یکی از ضعف‌های اصلی است.
وی درباره مربیان بانوان در شیراز گفت: این حوزه بایستی ساماندهی شود. مربیان نباید با گرفتن فقط یک کارت بتوانند مربیگری کنند و در این خصوص باید سنجش و گزینش صورت بگیرد.
دیگر چالش باشگاه‌های ورزش بانوان، ساعات نامناسب فعالیت آنان است. خواست‌خدایی در این ارتباط گفت: خیلی از خانم‌ها در ساعات مفید روز، محلی برای تمرین کردن ندارند. باشگاه‌های اختصاصی برای خانم‌ها کمتر در نظر گرفته شده است و افزایش باشگاه‌ها برای خانم‌ها باید مورد بررسی و برنامه‌ریزی بخش خصوصی و دولتی قرار بگیرد. باید برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهیم. به همین منظور و در جلسات نواب رئیس هیئت‌های ورزشی شهرستان شیراز از آنها خواسته شد زمان و مکان برگزاری تمرینات رشته‌های ورزشی خودشان را به ما اطلاع بدهند تا بتوانیم برنامه‌ریزی کرده و از داشته‌ها بهترین استفاده را ببریم. دسته‌ای از خواسته‌های ما نیازمند مشارکت سازمان‌های دیگر و تعامل با آنان است. برای رسیدن به این مرز، با مشاور بانوان شهرداری جلسه‌ای خواهیم داشت تا نیازهای ورزش بانوان شیراز را مطرح کنیم.
وی ادامه داد: در بخش حرفه‌ای به دنبال نظرسنجی از بازیکنان تیم‌های حرفه‌ای هستیم تا نیازسنجی کرده، علاوه بر این با مدیران و مربیان این تیم‌ها دیدار خواهیم داشت. نمی‌خواهیم در بخش آموزش فقط دوره مربیگری و داوری بگذاریم و به دنبال ایجاد آیتم‌های جدید آموزشی مفید و کاربردی هستیم.
وی افزود: در زمان خدمت در اداره کل ورزش و جوانان، با دعوت از اساتید متخصص دانشگاه‌ و با حضور قهرمانان ورزشی دوره‌های تغذیه روان‌شناسی و علم تمرین را در پایگاه قهرمانی ورزش فارس برگزار کردم که بسیار کاربردی بودند و قهرمانان جذب این موضوع شدند و نکات تأثیرگذاری در این حوزه اتفاق افتاد.
مسئول ورزش بانوان شهرستان شیراز ادامه داد: محور‌های اصلی برنامه‌های راهبردی 98 مقایسه اتفاقات97با 98 و ایجاد یک نظام هدف‌مند برای سنجش نموداری هیئت‌ها خواهد بود که به صورت ماهیانه اجرا می‌شود.
خواست‌خدایی گفت: در این خصوص، فرم ارزیابی هیئت‌ها را طراحی کرده‌ایم تا بتوانیم تحلیل درستی از عملکرد آنها به دست آوریم. طراحی شاخص‌هایی چون اجرای نمودار، برنامه‌های پیش‌بینی شده هیئت در بخش بانوان، تهیه و تنظیم تقویم ورزشی، ابلاغ مصوبات، شرکت در جلسات، انجام وظایف رئیس هیئت در غیاب ایشان، جمع‌آوری مشخصات قهرمانان، راه‌اندازی هیئت‌های نایب‌رئیس بخش‌های تابعه، حضور در لیگ‌های استانی و کشوری، حضور بخش بانوان در همایش‌ها و نمایشگاه‌ها، نظارت بر اماکن ورزشی از این جمله خواهد بود.
وی در پایان گفت: طرح دیگر ما اجرای اتاق سلامت برای استعدادیابی و تعیین رشته برای نوجوانان و سلامت بانوان خواهد بود که به زودی اجرایی می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی