[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۳
  • دوره جدید

گلایه رکورددار پاورلیفتینگ جهان و پاسخ مقام مسئول، روزنامه شیراز نوین

رکورددار و قهرمان شیرازی پاورلیفتینگ جهان گفت: نخستین ورزشکار ایرانی هستم که در رقابت‌های جهانی پاورلیفتینگ جهان در روسیه علاوه برشکستن رکورد، نشان طلای جهان را هم کسب کردم؛ اما وعده‌های گذشته هنوز محقق نشده و امیدوارم برای این افتخار، نیم نگاهی به من داشته باشند.
محمد رئیسی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افرود: رقابت‌های جهانی پاورلیفتینگ جهان در سبک WRPf بیست و دوم اردیبهشت 98 در روسیه برگزار شد که در این رقابت‌هال 32 ورزشکار حرفه‌ای از 12کشور جهان شرکت داشتند.
وی ادامه داد: دو سال پیش هم در رقابت‌های جهانی مدال طلا گرفتم و در دیداری که با مدیرکل ورزش و جوانان فارس داشتم، وی گفت که در مراسم تقدیر از ورزشکاران از شما تجلیل خواهد شد؛ اما این اتفاق نیفتاد و باید ببینم این بار که رکورددار جهان شدم چه خواهد شد.
این ورزشکار شیرازی که 22سال سن دارد و دانشجوی رشته علوم ورزشی است، ادامه داد: با هزینه شخصی عازم روسیه شدم و از مسئولان استان به ویژه استاندار ورزش‌دوست می‌خواهم این افتخار کسب شده را فراموش نکنند. 
رئیسی افزود: در سال 97 که مدال طلای مسابقات دانشجویان جهان را کسب کردم، مسئولان استان وعده کمک دادند در صورتی که نمی‌توانند کمک کنند، حداقل یک حامی‌مالی (اسپانسر) برایم پیدا کنند.
او با بیان اینکه در رشته اسکات و در وزن 5 /82 کیلوگرم با زدن وزنه 330کیلویی رکورددار شده، بیان داشت: رکورد این رشته را که پیش‌تر 315کیلوگرم و در اختیار ماکسیم نرودینوف از روسیه بود، به میزان 15کیلوگرم در رده جوانان ارتقا دادم.
وی گفت: در مجموع 5/ 797کیلوگرم وزنه زدم و به عنوان جوا‌ن‌ترین ورزشکار شرکت کننده این رقابت‌ها توانستم نخستین افتخار را برای کشورم در تاریخ این رشته کسب کنم.
این قهرمان جهان افزود: استان فارس بزرگ‌ترین قطب پاورلیفتینگ ایران است؛ طوری که در تمام رده‌های سنی دارای مقام هستند، اما هیئت این رشته در فارس از من هیچ حمایتی نکرده است.
رئیسی ضمن تقدیر از مهدی زارع به عنوان مربی گفت: از پدر و مادرم که موجب شدند به این افتخار بزرگ دست پیدا کنم، سپاسگزارم و مدال طلایم را به آنها تقدیم می‌کنم.
این رشته در رده‌بندی (رنکینگ) وزارت ورزش و جوانان نیست
مدیرکل ورزش و جوانان فارس در این‌باره به ایرنا گفت: این سبک در رشته پاورلیفتینگ در رده‌بندی وزارت ورزش و جوانان تعریف نشده و از سوی دیگر، مراسم تجلیل از قهرمانان سال 97 هنوز برگزار نشده که بخواهیم از ورزشکاری تقدیر کنیم.
حیدرعلی کامیاب کلانتری افزود: با این وجود که این رشته در وزارت ورزش تعریف نشده؛ در استان فارس به صورت خودجوش از این ورزشکاران تقدیر می‌کنیم.
وی اضافه کرد: پس از پایان ماه مبارک رمضان در مراسمی ویژه از قهرمانان و ورزشکاران برتر فارس در سال 97 تقدیر خواهد شد.
پاورلیفتینگ یا وزنه‌برداری قدرتی، یکی از رشته‌های سخت و طاقت‌فرساست که زیر نظر فدراسیون پرورش اندام فعالیت می‌کند. ورزشکاران این رشته بر پایه قدرت، سه حرکت ورزشی، اسکات، ددلیفت و پرس سینه را انجام می‌دهند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی