[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۸
  • دوره جدید

نیمه شمالی و شرق فارس سیلابی می‌شود، روزنامه شیراز نوین

سازمان هواشناسی کشور با صدور اطلاعیه‌ای به بارش رگباری باران، سیلابی شدن رودخانه‌ها و وقوع تند باد موقت در برخی استان‌های کشور هشدار داده است.
به گزارش خبرگزاری مهر، در اطلاعیه سازمان هواشناسی آمده است که به سبب بارش‌های رگباری همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت، احتمال وقوع تگرگ و سیلابی شدن ناگهانی و موقتی رودخانه‌ها و مسیل‌ها به ویژه در مناطق کوهپایه‌ای و کوهستانی برخی استان‌ها پیش‌بینی می‌شود.
بر اساس این اطلاعیه طی روز ۲۷ اردیبهشت در شمال خراسان رضوی، نیمه شمالی خراسان شمالی، شمال شرق گلستان، شرق مرکزی، نیمه غربی اصفهان، نیمه شمالی و شرق فارس، غرب یزد، ارتفاعات و بخش‌های غربی کرمان، شمال و شرق هرمزگان، شرق و برخی مناطق جنوب سیستان و بلو چستان، ارتفاعات شرقی زاگرس مرکزی در شرق، کهگیلویه و بویراحمد و شرق چهارمحال و بختیاری احتمال وقوع تگرگ و سیلابی شدن ناگهانی و موقتی رودخانه‌ها و مسیل‌ها وجود دارد.
در ادامه اطلاعیه سازمان هواشناسی آمده است: ۲۸اردیبهشت بارش رگباری و وزش باد شدید موقت در شمال خراسان رضوی، شرق خراسان جنوبی، جنوب اصفهان، نیمه شمالی فارس، غرب یزد، ارتفاعات و بخش‌های غربی کرمان، شمال و شرق هرمزگان، سیستان و بلوچستان، ارتفاعات شرقی زاگرس مرکزی در شرق کهگیلویه و بویراحمد و شرق چهار محال و بختیاری پیش‌بینی می‌شود.
همچنین بر اساس این اطلاعیه، روز یکشنبه ۲۹اردیبهشت در شمال آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی، نیمه شمالی فارس، جنوب و غرب اصفهان، غرب یزد، ارتفاعات و بخش‌های غربی کرمان، شمال و شرق هرمزگان، بخش‌هایی از سیستان و بلوچستان، ارتفاعات شرقی زاگرس مرکزی در شرق کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری وضعیت جوی ناپایدار برقرار است. 
سازمان هواشناسی در اطلاعیه خود به هم‌وطنان توصیه کرده است که در ساعات بعدازظهر و اوایل شب ۲۷، ۲۸ و ۲۹اردیبهشت از اسکان در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند. همچنین با توجه به وقوع تندباد موقت احتمال شکست شاخه‌های درختان و وقوع صاعقه در ارتفاعات وجود دارد. از این رو لازم است کوهنوردان تا جای ممکن از صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی