[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۶۸
  • دوره جدید

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس: صداوسیما چهره افراد سودجو را بدون پوشش نشان دهد، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: متأسفانه در شبکه‌های اجتماعی یک افسارگریختگی از نظر اخلاقی، خبری، کلاهبرداری اقتصادی و درمانی وجود دارد.
محمدجواد جمالی‌نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به حضور افراد سودجو در قالب مشاوره در شبکه‌های اجتماعی گفت: متأسفانه با یک سری مسائلی در فضای مجازی رو به رو هستیم که به نوعی می‌توان گفت یک افسارگریختگی از نظر اخلاقی، خبری، کلاهبرداری اقتصادی و درمانی در این شبکه‌ها وجود دارد.
نظارتی بر سودجویی در شبکه‌های مجازی صورت نمی‌گیرد
نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی ‌افزود: متأسفانه هیچ کسی اهمیتی نمی‌دهد، در حالی که در کشورهای دیگر مثل سنگاپور یک خبر دروغ هم زندان و هم جریمه دارد؛ اما در ایران هیچ نظارت و پیشگیری بر این حوزه‌ها صورت نمی‌گیرد و مردم را از طریق شبکه‌های مجازی فریب می‌دهند و حتی بسیاری از افراد را دچار آسیب اجتماعی مجدد می‌کنند.
آسیب‌های اجتماعی از طریق شبکه‌های مجازی وجود دارد
وی ادامه داد: کلاهبرداری‌های اقتصادی، سوءاستفاده‌های اخلاقی در این شبکه‌ها به وفور وجود دارد. حتی اخیراً دیده‌ام که فرد غیرمتخصصی خود را به جای جراح پلاستیک معرفی کرده و تزریق ژل و بوتاکس انجام داده و به بیمار آسیب زده است. بنابراین آسیب‌های اجتماعی از این قضیه مستثنی نیست؛ چراکه فقط زبان‌بازی لازم دارد و تکنیک عمل جراحی لازم ندارد و نیازی به اتاق عمل جراحی یا کلینیک تخصصی ندارد، لذا بسیار سهل‌الوصول‌تر است.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ‌تصریح کرد: تعداد افراد جامعه بسیار زیاد است و حدود 30درصد آمار طلاق وجود دارد و با اعتیاد نیز رو به رو هستیم و اگر درصد کمی‌هم به این افراد متمایل شوند، سوءاستفاده‌های بسیاری خواهد شد.
جمالی نوبندگانی اظهار کرد: بنده فکر می‌کنم افراد سودجو با نصیحت و پند و اندرز کنار نمی‌روند و قطعاً باید قانون جلوی این افراد را بگیرد. انجمن‌های علمی ‌باید این افراد را رصد کنند و پلیس فتا و قوه قضاییه نیز به کمک بیاید.
سودجویان شبکه‌های مجازی از سارقان بدتر هستند
وی گفت: باید نام افراد سودجو و چهره آنها در فضای مجازی اعلام شود و افراد را بدون پوشش در تلویزیون معرفی کنند. باید هشدار داد که این افراد واقعاً خطرناک هستند؛ چراکه از سارقان نیز بدترند. البته دست دادستان‌ها باز است تا افراد را بدون پوشش در تلویزیون نشان دهند و این جزء اختیارات قضات است.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: انجمن‌های علمی، قانون، پلیس فتا و قضات همگی می‌توانند در این زمینه کمک کنند، مشکل قانون نداریم بلکه مشکل برخورد داریم. تلویزیون و کسانی که دلسوز هستند باید اعلام کنند که در فضای مجازی چنین افرادی وجود دارند و توضیحات را بدهند اگرچه خیلی توضیح دادند.
آگاهی مردم باید بالاتر برود
این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: با وجود هشدارهای بسیاری که داده شده؛ اما زمانی که با برخی افراد به نیت کلاهبرداری تماس گرفته می‌شود که برنده جایزه شدید، اما باز برخی افراد فریب می‌خورند و با کارت بانکی به دستگاه‌های خودپرداز مراجعه کرده و هر چه فرد کلاهبردار می‌گوید انجام می‌دهند. بنابراین کم‌توجهی وجود دارد و باید آگاهی‌ها را بالاتر برد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی