[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۷
  • دوره جدید

کمبود مقطعی برخی داروها به سرعت برطرف می‌شود، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان غذا و دارو:
کمبود مقطعی برخی داروها به سرعت برطرف می‌شود
رئیس سازمان غذا و دارو با تأکید بر اینکه ذخایر دارویی کشور مطلوب است، تأکید کرد که کمبود برخی داروها مقطعی است و به سرعت برطرف می‌شود. مهدی پیرصالحی در گفت‌‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه شرکت‌های دارویی ایرانی نسبت به تولید و تأمین داروها اقدام می‌کنند، گفت: از کشورهای مختلفی تأمین دارو داریم و عمده داروهای ساخته شده از کشورهای اروپایی است. رئیس سازمان غذا و دارو افزود: مواد اولیه نیز از کشورهای هند، چین و ایران تأمین می‌شود و خوشبختانه ذخایر دارویی کشور مناسب و مطلوب است. البته ممکن است در مورد برخی اقلام دارویی کمبودهایی را به دلیل شرایط تحریم و مشکلات ارسال پول داشته باشیم.
 پیرصالحی با تأکید بر اینکه مردم مطمئن باشند کمبود برخی داروها مقطعی است و به سرعت برطرف می‌شود، ادامه داد: در زمینه تأمین دارو هیچ شرکت دارویی یا هلال احمر شامل تحریم نشده؛ اما تحریم‌های مالی عملاً همه را درگیر کرده و هلال احمر برای انتقال پول و دریافت دارو مشکل دارد. وی یادآور شد: شرکت‌های دارویی خصوصی یا نیمه دولتی نیز با مشکل مواجه هستند و برخلاف تمامی ‌ضوابط بین‌‌المللی، مشکل تحریم شامل دارو نیز شده. این در حالی است که بر اساس ضوابط بین‌الملل، پول دارو و نقل و انتقالات دارو باید از تحریم‌ها معاف باشد؛ اما متأسفانه پول دارو مانند تمامی‌کالاهای دیگر تحت کنترل است و به سختی جابجا می‌شود.
رئیس سازمان غذا و دارو در مورد تأمین داروی مناطق سیل‌زده، گفت: در هیچ‌کدام از استان‌های سیل‌زده کمبود دارو و تجهیزات پزشکی را نداشتیم و هلال احمر و معاونت‌های غذا و دارو در استان‌ها به شدت پیگیر بودند و ستاد بحران را در سازمان غذا و دارو علی‌رغم تعطیلات نوروزی تشکیل دادیم. وی ادامه داد: تاکنون هیچ کمبودی در زمینه اقلام دارویی در مناطق سیل زده نداشتیم و هیچ گزارشی نیز از دانشگاه‌ها در زمینه کمبود دارو ارائه نشده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی