[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۶
  • دوره جدید

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌فارس: هنر باعث انتقال مفاهیم قرآنی می‌شود، روزنامه شیراز نوین

دیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌فارس گفت: با زبان هنر، مفاهیم قرآنی را رساتر و قوی‌تر می‌توان انتقال داد.
به گزارش خبرنگار مهر، صابر سهرابی ظهر پنجشنبه در مراسم تجلیل از قرآن‌آموزان و مربیان قرآنی مؤسسه قرآنی «بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س)» با تأکید بر اینکه حوزه قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی‌چند سال است برای ترویج قرآن کریم با زبان هنر گام‌های بزرگی را برداشته است، گفت: خلق شیوه‌های جدید برای آموزش آموزه‌های قرآنی لازم است که باید به آن توجه شود.
وی با اشاره به اینکه ماه رمضان فرصتی برای خودسازی است، گفت: امیدوارم همه ما بتوانیم از این سفره پربرکت نهایت استفاده را ببریم.
دبیر شورای فرهنگ عمومی‌فارس با اشاره به اینکه مؤسسه بیت‌الاحزان روزی از یک روستا شروع کرد و امروز در سراسر ایران، نام و آوازه این مؤسسه جاری و ساری است، اضافه کرد: حجت‌الاسلام شاهسونی افق مؤسسه را که ترویج کلام وحی بوده، اجرایی کرد.
وی با تأکید بر اینکه حوزه قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی‌چند سال است برای ترویج قرآن کریم با زبان هنر گام‌های بزرگی را برداشته است، بیان کرد: با زبان هنر، مفاهیم را رساتر و قوی‌تر می‌توان انتقال داد.
سهرابی اضافه کرد: این مؤسسه باید برای ترویج قرآن کریم از زبان هنر استفاده کند و خلق شیوه‌های جدید برای آموزش آموزه‌های قرآنی لازم است که باید مؤسسه به آن توجه کند. وی با اشاره به اینکه سکان آینده در دست کودکان و نوجوانان است، افزود: امیدوارم بتوانیم در تعالی فرهنگ و هنر، به خصوص فرهنگ غنی قرآنی گام‌های مؤثری برداریم

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی