[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۸
  • دوره جدید

‌کاوه باشتی اولین نماینده فارس در المپیک توکیو، روزنامه شیراز نوین

رئیس هیئت پزشکی ورزشی استان فارس بعد از اتمام دوره‌های آموزشی، به عنوان اولین و تنها جراح المپیکی ایران شناخته شد.
 دکتر کاوه باشتی، جراح فوق تخصص زانو و رئیس هیئت پزشکی ورزشی فارس، پس از دو سال حضور در دوره‌های حضوری و آنلاین کمیته بین‌المللی المپیک ioc رسماً به عنوان تنها جراح المپیکی ایران معرفی شد.
رئیس هیئت پزشکی ورزشی فارس در این خصوص گفت: این دوره‌ها برای پوشش ورزشکاران رده بالای المپیکی و سطح بالا ترتیب داده شده بود.
کاوه باشتی گفت: مباحث مطرح در این دوره‌ها، موضوعات پزشکی ورزشی، برنامه‌ریزی نوع تمرینات، نحوه تمرینات، تغدیه، ریکاوری، روان‌شناسی، تطابق آب و هوایی و ارزیابی مصدومیت‌های حین و بعد از مسابقه ورزشکاران و ورزش بانوان و سالمندان را شامل می‌شود.
او ادامه داد: برای مثال در بخش مصدومیت‌های حین مسابقه، تشخیص نوع و درجه مصدومیت ورزشکار المپیکی در زمان مسابقه برای ادامه یا انصراف از رویدادها بسیار مهم محسوب می‌شود؛ زیرا المپیک آخرین هدف ورزشکار است و گاه کسب یک مدال، سرنوشت یک کشور را در المپیک تغییر می‌دهد.
باشتی با تصریح اینکه پزشک المپیکی در کسب موفقیت ورزشکاران در المپیک بسیار مؤثر است، گفت: در شروع کار ما، ورزشکاران استان فارس مدنظر خواهند بود.
رئیس هیئت پزشکی ورزشی فارس اضافه کرد: بر این اساس با اعلام اداره کل ورزش و جوانان فارس، 16شانس المپیکی فارس شناسایی شده‌اند که در روزهای آینده برنامه‌های این دوره روی آنها عملیاتی خواهد شد تا فارس بتواند سهمیه‌های بیشتری در ورودی المپیک بگیرد و پس از آن در مدال‌آوری نیز نقش خود را ایفا کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی