[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۱۱
  • دوره جدید

شهردار شیراز: شیراز سومین پایگاه آموزش راهبری قطارهای مترویی شد، روزنامه شیراز نوین

شهردار شیراز اعلام کرد: شیراز پس از شهرهای تهران و مشهد به عنوان سومین شهر کشور، مجوز برگزاری دوره آموزشی و صدور گواهینامه راهبری قطارهای مترویی را از شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای وزارت کشور اخذ کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، مهندس حیدر اسکندرپور گفت: شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور با درخواست شهرداری شیراز برای مجوز برگزاری دوره‌های آموزش سنجش مهارت و صدور گواهینامه راهبری قطار‌های مترویی شهر شیراز موافقت کرد و بدین ترتیب، شیراز سومین پایگاه آموزش راهبری قطارهای مترویی کشور شد.
وی ضمن تأکید بر نقش و اهمیت صدور مجوز برگزاری دوره‌های آموزشی راهبران قطارهای مترویی در شیراز گفت: با توجه به نیاز شدید متروی شیراز به راهبر جهت کاهش سرفاصله زمانی حرکت قطارها، مذاکرات لازم با وزارت محترم کشور و نیز هرگونه حمایت در راستای تسریع در روند ایجاد مرکز آموزش در شیراز و صدور گواهینامه راهبری انجام شد.
شهردار شیراز ادامه داد: کاهش چشمگیر هزینه‌های آموزش راهبری قطار، عدم نیاز به اعزام پرسنل جهت آموزش راهبری به شهرهای تهران و مشهد، افزایش تعداد دوره‌های آموزش راهبری در طول سال و به تبع آن افزایش تعداد راهبران آموزش دیده و آماده به کار، استفاده از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های آموزشی درون‌سازمانی شهرداری شیراز، افزایش سطح درآمدزایی از طریق آموزش پرسنل دیگر شهرها و استان‌های اطراف، ایجاد انگیزش در پرسنل به جهت آموزش راهبری درون‌سازمانی، خودکفایی در اجرای برنامه‌های آموزش پرسنل از مهم‌ترین مزایای اخذ مجوز آموزش راهبری است.
مهندس اسکندرپور عنوان کرد: با صدور این مجوز برای آموزش راهبران شیراز، ما قادر خواهیم بود با صرف هزینه‌هایی به مراتب کمتر و در زمان بسیار کوتاه‌تر راهبران بیشتری تربیت کنیم. بدین ترتیب، خواهیم توانست هدوی و سرفاصله حرکت قطار‌ها را کاهش دهیم و نقش مترو در توسعه حمل و نقل شهر را پررنگ‌تر کنیم.
وی تأکید کرد: قطعاً با راه‌اندازی این مرکز آموزشی در شیراز علاوه بر اینکه امکان تربیت و آموزش راهبران مورد نیاز سایر خطوط متروی شیراز فراهم خواهد شد، سایر شهرهای کشور خصوصاً منطقه جنوب نیز می‌توانند برای آموزش به ما مراجعه کنند و ما خدمات آموزشی راهبری را نیز به خارج از شیراز صادر کنیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی