[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۶
  • دوره جدید

رضایی: افرادی زیر پوست شهر که قادر به خرید نان و هندوانه هم نیستند، روزنامه شیراز نوین

مسعود رضایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد مشکلات اقتصادی کنونی که به رشد معضلات اجتماعی دامن زده است، گفت: بروز مشکلات اقتصادی کنونی ریشه معضلات اجتماعی همچون طلاق و کودکان کار است که در پی اعمال تحریم‌ها و گران شدن نرخ ارز به وجود آمده و به دنبال از بین بردن ثبات بازار و افزایش تورم وضعیت معیشت مردم را نیز تحت تأثیر قرار داده است.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: وقتی مردم از وضعیت اقتصادی نامطلوبی برخوردار باشند با چالش‌های مختلفی در حوزه اجتماعی هم مواجه می‌شوند و می‌توان گفت بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی کنونی ناشی از مشکل مردم در تأمین معیشت است.
وی تصریح کرد: هم‌اکنون بیشترین آسیب ناشی از وضعیت اقتصادی به کارگران وارد شده است، کما اینکه وقتی در جمع آنها حاضر می‌شویم به عنوان نماینده مجلس از وضعیت اقتصادی که برای آنها رقم خورده، شرمنده می‌شویم.
رضایی خاطرنشان کرد: کارگران در بهترین شرایط ماهانه بین یک و نیم تا دو میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند و بسیاری از آنها برای تأمین ساده‌ترین غذا برای خانواده خود نیز با مشکل جدی مواجه هستند، چرا که حقوقی که دریافت می‌کنند تنها پاسخگوی یک یا دو وعده غذایی آنها بوده و شب را باید با گرسنگی سپری کنند.
این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: گاهی تعجب می‌کنم چطور برخی مدیران مدعی هستند که کشور از شرایط اقتصادی مطلوبی برخوردار است یا هنوز با مشکل جدی در این زمینه مواجه نشده‌ایم، اما آنچه بین مردم ملموس بوده، این است که یک خانواده از قشر کم درآمد که اغلب از قشر کارگر یا فرهنگیان هستند، نمی‌توانند به دلیل گرانی میوه و صیفی‌جاتی که پیش از این در سفره آنها نقش غذا را داشت، روزانه حتی سه وعده نان و هندوانه بخورند، بنابراین یا مسئولان خرید نمی‌کنند یا خود را به بی‌اطلاعی زده‌اند.
نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تأکید کرد: مسئولان باید دست از شعار دادن بردارند و واقع‌گرا باشند و از مردم در جهت مشارکت برای یافتن راهی که کشور را از این شرایط بغرنج خارج کند، کمک بگیرند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی