[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۳
  • دوره جدید

پرداخت ۱۳ هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در فارس، روزنامه شیراز نوین

سرپرست سازمان صمت استان فارس اعلام کرد که از ابتدای سال 97 تاکنون 13هزار و 234میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به واحدهای صنعتی پرداخت شده است.
به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی ‌سازمان صمت استان فارس، فریبرز رضازاده در دویست و شصت و هشتمین جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان فارس گفت: از ابتدای سال 1397 تاکنون 279واحد تولیدی برای دریافت تسهیلات رونق تولید به ارزش بیش از 10هزار میلیارد ریال به بانک‌های عامل معرفی شده است.
وی گفت: از کل واحدهای معرفی شده به بانک، 247واحد به بخش صنعت و معدن 29واحد به بخش کشاورزی و 3 واحد به بخش میراث فرهنگی و گردشگری مربوط است.
رضازاده گفت: برای رفع موانع تولید، 2هزار و 279 مصوبه به تصویب کارگروه رفع موانع تولید فارس رسیده و 60درصد آنها اجرایی شده است.
او در تحلیل فراوانی مصوبات کارگروه یاد شده، گفت: از مجموع 2 هزار و 279 مصوبه این کارگروه، امور بانکی و تسهیلات 60درصد، امور زیربنایی 4 درصد، امور مالیاتی 25 درصد، تأمین اجتماعی 10 درصد و سایر موارد هم یک درصد را شامل می‌شود.
رضازاده با اشاره به اینکه فارس از استان‌های موفق در پرداخت تسهیلات و برگزاری کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید است، گفت: فارس در میزان پرداخت تسهیلات بانکی در سال 97 رتبه چهارم را در کشور به خود اختصاص داد.
وی ادامه داد: بر اساس تفاهمنامه همکاری سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت صمت برای افزایش تولید و اشتغال در بنگاه‌های اقتصادی و تکمیل طرح‌های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالاتر از 60درصد تسهیلات ویژه‌ای برای بازسازی، نوسازی و سرمایه در گردش تخصیص یافته است. البته این تسهیلات مزایای وام‌های رونق تولید در خصوص عدم لحاظ چک برگشتی و بدهی معوق را ندارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی