[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۰
  • دوره جدید

انجمن موزه‌داران و مجموعه‌داران بخش خصوصی فارس راه‌اندازی می‌شود، روزنامه شیراز نوین

سرپرست امور موزه‌ها و اماکن تاریخی استان فارس هدف از راه‌اندازی انجمن موزه‌داران و مجموعه‌داران بخش خصوصی را فعالیت بیشتر این بخش در زمینه موزه‌ها و سرمایه‌گذاری آنان در این حوزه عنوان کرد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، روز 28 اردیبهشت ماه روز جهانی موزه و آغاز هفته میراث فرهنگی است. علاوه بر رایگان بودن بازدید از موزه‌های استان در این روز، در این هفته ویژه‌برنامه‌های مختلفی در نظر گرفته شده که یکی از آنها راه‌اندازی انجمن موزه‌داران بخش خصوصی است.
محمد مهدی نجفی، سرپرست امور موزه‌ها و اماکن تاریخی استان فارس در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز درباره حضور بخش خصوصی در امور مربوط به موزه‌ها اظهار داشت: از 34موزه فعال استان فارس بخشی به صورت مشارکتی و تعدادی هم به طور کامل توسط بخش خصوصی راه‌اندازی و اداره می‌شود. وی با بیان اینکه 2موزه به صورت کامل خصوصی در استان فارس وجود دارد، گفت: موزه مردم‌شناسی اوز لارستان و موزه رودانی توسط بخش خصوصی راه‌اندازی و اداره می‌شود و علاوه بر موزه‌های مشارکتی، تاکنون نیز 12مجموعه آثار فرهنگی- هنری و تاریخی نیز توسط بخش خصوصی جمع‌آوری شده است. سرپرست امور موزه‌ها و اماکن تاریخی استان فارس هدف از راه‌اندازی انجمن موزه‌داران و مجموعه‌داران بخش خصوصی را فعالیت بیشتر این بخش در زمینه موزه‌ها و سرمایه‌گذاری آنان در این حوزه عنوان کرد.
نجفی با بیان اینکه بخش خصوصی همواره ایده‌های خلاق در زمینه موزه مجموعه آثار تاریخی هنری داشته، افزود: هم‌اندیشی و ارتقای وضعیت مجموعه آثار تاریخی فرهنگی استان فارس و همچنین موزه‌ها از اهداف اولیه تشکیل این انجمن است. وی با بیان اینکه این انجمن با اساسنامه مستقل و کامل تشکیل می‌شود، بیان کرد: پس از راه‌اندازی انجمن مجموعه‌دارها و موزه‌داران خصوصی استان می‌توانند در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی شرکت کنند که سبب جذب بیشتر سرمایه و گردشگر به استان می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی