[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۸
  • دوره جدید

خداحافظی خسرو با ۱۵ سال خاطره، روزنامه شیراز نوین

حیدری 10 فصل پیراهن تیم اصلی استقلال را بر تن کرد و 5 سال هم در تیم‌های پایه باشگاه حضور داشت تا در مجموع سال‌های حضورش در این باشگاه به 15 سال برسد.
خسرو حیدری متولد 23 شهریور سال 62 نخستین بار سال 77 و در 15سالگی پیراهن اسنقلال را در رده جوانان بر تن کرد. بعد از 5 سال همراه با مجتبی جباری و آندرانیک تیموریان برای پشت سر گذاشتن خدمت سربازی 2 فصل به ابومسلم مشهد رفت. این مثلث زیر نظر فیروز کریمی ‌درخشید و هر سه‌، پدیده‌های لیگ برتر شدند. خسرو تا سال 83 بازیکن ابومسلم بود. خسرو در فصل 83-84 یعنی لیگ چهارم هم راهی پیکان شد. حیدری یک فصل برای پیکان بازی کرد و پس از آن به پاس تهران رفت و دو فصل برای این تیم و یک فصل هم برای پاس همدان بازی کرد.
او سال 87-88 در لیگ هشتم با امیر قلعه‌نویی به استقلال آمد و پیراهن شماره 2 آبی را بر تن کرد تا اولین قهرمانی‌اش در لیگ برتر را با پیراهن آبی جشن بگیرد. در لیگ نهم هم خسرو زیر نظر صمد مرفاوی یک فصل دیگر بازی کرد. بعد از آن هم شماره 2 آبی فصل 89-90 همراه ‌امیر قلعه‌نویی به سپاهان رفت و در آنجا هم یک قهرمانی دیگر را در لیگ برتر تجربه کرد. دفاع راست استقلال بعد از یک فصل دوری دوباره در لیگ یازدهم به استقلال برگشت تا این بار زیر نظر پرویز مظلومی ‌برای استقلال بازی کرده و جام حذفی 90-91 را به افتخاراتش اضافه کند. خسرو در لیگ دوازدهم باز هم شاگرد ژنرال شد و دوباره قهرمانی لیگ برتر را با استقلال تجربه کرد تا کاپ قهرمانی لیگ برتر 91-92 را هم به تالار افتخاراتش اضافه کند.
حیدری بازی در جام جهانی 2014 برزیل زیر نظر کارلوس کی‌روش را هم تجربه کرد و برابر نیجریه، آرژانتین و بوسنی با پیراهن شماره 2 تیم‌ ملی به میدان رفت. او با استقلال تا نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان هم رفت؛ اما یک گام مانده به فینال برابر حریف کره‌ای مغلوب شدند و سال خوب خسرو کامل نشد و سال‌های ناکامی ‌استقلال و افت او آغاز شد. از لیگ سیزدهم تا هجدهم مصدومیت‌ها اجازه نداد تا حیدری همان بازیکن قبل از جام جهانی باشد. بازیکنی که در 5فصل 4جام به دست آورده بود، با پرویز مظلومی، علیرضا منصوریان، وینفرد شفر و فرهاد مجیدی نتوانست دوباره لیگ برتر را فتح کند.
جام حذفی 96-97 آخرین افتخار خسرو در فوتبال بود. او در 35سالگی تصمیم گرفت مانند هم دیگر هم‌نسل‌های خودش مجتبی جباری و آندرانیک تیموریان از فوتبال خداحافظی کند. او 10فصل پیراهن تیم اصلی استقلال را بر تن کرد و 5سال هم در تیم‌های پایه باشگاه حضور داشت تا در مجموع سال‌های حضورش در این باشگاه به 15 سال برسد.
علی‌منصور، فرهاد و خسرو
در لیگ برتر تعداد استقلالی‌هایی که با پیراهن استقلال از فوتبال خداحافظی کردند بسیار کم بوده و به تعداد انگشتان یک دست هم نمی‌رسد. علیرضا منصوریان در انتهای لیگ هفتم و جشن قهرمانی جام حذفی با لباس آبی کفش‌هایش را آویخت. در آن مقطع امیر قلعه‌نویی سرمربی استقلال بود. فرهاد مجیدی در نیم‌فصل لیگ سیزدهم و دو دوران ژنرال چهار گوشه زمین را بوسید و کفش‌هایش را آویخت.
خسرو حیدری سومین بازیکن استقلال در لیگ برتر است که این شانس را دارد تا یک مراسم خداحافظی با پیراهن آبی استقلال داشته باشد. افتخاری که ستاره‌هایی چون مجتبی جباری، محمود فکری، پیروز قربانی، امیرحسین صادقی، رضا عنایتی، وحید طالب‌لو، آرش برهانی و آندرانیک تیموریان از آن بی‌نصیب ماندند. خسرو در مجموع تمام بازی‌ها و رقابت‌ها با پیراهن استقلال 57پاس گل داد و 13گل زد تا در مجموع روی 70گل آبی‌پوشان مشارکت داشته باشد.
خسرو همچمین رکورد بیشترین بازی در لیگ قهرمانان آسیا با پیراهن استقلال را هم در کارنامه دارد و از معدود بازیکنانی است که در لیگ برتر بیش از 200بازی با پیراهن استقلال انجام داده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی