[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۲۶
  • دوره جدید

کشف ۷۲۷ قطعه سکه تاریخی در لامرد، روزنامه شیراز نوین

فرمانده انتظامی ‌استان از دستگیری یک قاچاقچی عتیقه با 727قطعه سکه تاریخی مربوط به دوره اشکانیان در لامرد خبر داد. سردار احمدعلی گودرزی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: مأموران پلیس امنیت عمومی‌شهرستان لامرد از خبری مبنی بر نگهداری اموال تاریخی توسط فردی در یکی از روستاهای این شهرستان مطلع شدند. وی ادامه داد: مأموران انتظامی‌ با هماهنگی مقام قضائی به بازرسی از آن مکان اقدام کردند که در نتیجه آن 727قطعه سکه تاریخی کشف شد. سردار گودرزی با اشاره به اینکه اقلام مکشوفه با حضور کارشناس میراث فرهنگی ارزیابی شد، افزود: با توجه به حکاکی‌های صورت گرفته روی سکه‌ها، قدمت تاریخی آنها مربوط به دوره اشکانیان تخمین زده شد.
فرمانده انتظامی‌استان فارس در پایان با بیان اینکه طبق نظر کارشناسان، ارزش این سکه‌های تاریخی 5میلیارد ریال برآورد شده است، افزود: یک متهم در این راستا دستگیر و به همراه اقلام مکشوفه تحویل مرجع قضائی شد.
سرخط اخبار رسیده از پلیس استان فارس: 
* رئیس پلیس آگاهی استان از کشف 151تن برنج احتکار شده به ارزش 10میلیارد ریال در شیراز خبر داد. سرهنگ فرج شجاعی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: مأموران اداره مبارزه با جرایم اقتصادی از احتکار برنج در یک انبار واقع در شیراز مطلع و موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند. 
* فرمانده انتظامی‌استان از کشف 240کیلو تریاک با همکاری مشترک مأموران انتظامی ‌و سربازان گمنام امام زمان(عج) در شیراز خبر داد. سردار احمدعلی گودرزی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با همکاری و تعامل اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان(عج)، از محل دپو مواد مخدر در یکی از محله‌های شهر شیراز مطلع شدند. * فرمانده انتظامی ‌شیراز از غرق شدن کودکی 3ساله در یک گودال آب خبر داد. سرهنگ دلاور القاصی مهر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس با اعلام این خبر گفت: در پی کسب خبری مبنی بر غرق شدگی در یکی از روستاهای کوهمره سرخی، مأموران انتظامی ‌به همراه گروه‌های امداد و نجات در محل حادثه حاضر شدند.
* با تلاش مأموران انتظامی ‌شهرستان ممسنی، 17رأس گاو قاچاق به ارزش 4میلیارد ریال کشف شد. فرمانده انتظامی ‌شهرستان ممسنی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: مأموران انتظامی ‌پاسگاه فهلیان، هنگام کنترل خودروهای عبوری، یک دستگاه کامیون را جهت بررسی بیشتر متوقف کردند.سرهنگ محمد‌هاشم قسام ادامه داد: پس از بررسی‌های لازم، مشخص شد این خودرو حامل 17رأس دام قاچاق و فاقد مجوز دامپزشکی هستند. 
* فرمانده انتظامی فسا گفت: با تلاش مأموران انتظامی ‌این فرماندهی، یک قاچاقچی حرفه‌ای دستگیر و 27کیلو تریاک کشف شد. سرهنگ فرج رستمی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار کرد: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان فسا هنگام کنترل خودروهای عبوری در یکی از محورهای مواصلاتی، به یک دستگاه خودرو پژو پارس مشکوک و آن را متوقف کردند. وی افزود: در بازرسی از این خودرو، 27کیلوگرم تریاک که به صورتی حرفه‌ای و ماهرانه در کف اتاق و باطری خودرو جاسازی شده بود، کشف شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی