[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۳۰
  • دوره جدید

اولویت با طرح‌های داراری ۷۰درصد پیشرفت باشد، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس، با اشاره به غیر قابل پیش‌بینی بودن میزان تحقق درآمدها در سال 98 گفت: به همین سبب باید تکمیل طرح‌های با 70 درصد پیشرفت فیزیکی در اولویت تأمین اعتبار و اجرایی شدن قرار گیرند.
به گزارش ایرنا، عنایت‌الله رحیمی، شنبه در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان فارس در شیراز افزود: مدیران دستگاه‌های اجرایی این استان نیز باید از ظرفیت تهاتر در قانون بودجه به خوبی بهره گیرند.
وی با اشاره به تأثیرگذاری بالای ظرفیت‌های تبصره 19 و 18 قانون بودجه در مشارکت بخش خصوصی و واگذاری طرح‌های دولتی به بخش خصوصی، بیان داشت: چنانچه تعدادی از پروژه‌ها از جذابیت لازم برای سرمایه‌گذاری برخوردار نباشند، مجموعه مدیریت استان آمادگی دارد از اختیارات قانونی برای جذاب کردن این طرح‌ها استفاده کند.
رحیمی ‌گفت: بخشی‌نگری در اجرای پروژه‌های این‌چنینی و بهره نگرفتن از توان بخش خصوصی، یک تفکر سنتی است که با شرایط امروز کشور مغایرت دارد.
استاندار فارس با اشاره به نام‌گذاری امسال به نام سال رونق تولید و همچنین تببین بیانیه گام دوم انقلاب از سوی رهبر معظم انقلاب، افزود: تحقق این موارد نباید فقط به درج در سربرگ‌های مکاتبه‌های اداری منتهی شود، بلکه این راهبردها باید به عنوان سند بالادستی عملیاتی شود و از مشکلات مردم بکاهد.
رحیمی، مخاطرات و بلایای طبیعی را با توجه به موقعیت جغرافیایی فارس، تهدیدی برای این استان دانست و گفت: به همین دلیل، توجه به بازآفرینی بافت‌های فرسوده شهری از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
او اضافه کرد: بر اساس مصوبه سال 97 ستاد بازآفرینی، هر یک از دستگاه‌های اجرایی استان مکلف شدند 30درصد از اعتبارات خود را در بافت‌های فرسوده هزینه کنند که مجموعه راه و شهرسازی و معاونت عمرانی استانداری فارس باید این موضوع را رصد کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی