[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۶
  • دوره جدید

زندانیان کتاب‌خوان معافیت می‌گیرند، روزنامه شیراز نوین

حشمت‌الله حیات‌الغیب با اشاره به استقبال مددجویان از جشنواره کتاب‌خوانی رضوی گفت: برنامه‌ریزی لازم جهت اجرای نهمین دوره جشنواره مسابقات رضوی در بین مددجویان، خانواده‌ها، کارمندان و کارکنان وظیفه زندان انجام شده است.
مدیرکل زندان‌های استان فارس در گفت‌وگو با روابط عمومی ‌اداره کل کتابخانه عمومی ‌استان فارس، عنوان کرد: در دوره‌های گذشته جشنواره کتاب‌خوانی رضوی، اداره کل زندان‌ها مشارکت گسترده‌ای را در این جشنواره داشته است. در هشتمین دوره این جشنواره که سال گذشته برگزار شد، بیش از 2100نفر از مجموعه زندان در جشنواره شرکت کردند که عمدتاً زندانیان بوده‌اند و علاوه بر هدایای نقدی، از تسهیلات قضایی برخوردار شدند.
حشمت‌الله حیات‌الغیب با تصریح اینکه برنامه‌ریزی‌های لازم از طریق اداره فرهنگی و تربیتی و تبلیغات برای حضور حداکثری زندانیان در این دوره از جشنواره انجام شده است، گفت: در راستای ارتقای انگیزه زندانیان برای مطالعه بیشتر و شرکت در جشنواره همانند سال‌های گذشته تسهیلات قضایی و رفاهی همچون مرخصی، اشتغال به صورت رأی باز، آزادی مشروط و... با نظر مراجع قضایی، به افراد شرکت کننده تعلق می‌گیرد.
این مقام مسئول در ادامه با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین استراتژی‌های سازمان زندان‌ها در راستای اصلاح و تربیت، کاهش آسیب و کاهش نرخ بازگشت به زندان، مطالعه کتاب و اجرای برنامه‌های کتاب‌خوانی در زندان‌هاست، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه اوقات فراغت زندانیان زیاد است، پرداختن به مطالعه هم از استرس و فشارهای روحی و روانی آنان می‌کاهد و هم سبب افزایش اطلاعات و سطح آگاهی عمومی ‌آنان می‌شود و مسابقات کتاب‌خوانی رضوی جایگاه ویژه‌ای دارد و در اعطای امتیازات برابر آئین‌نامه و مقررات زندان‌ها بسیار مؤثر خواهد بود.
به گفته وی، شناخت سیره رضوی گام مهمی ‌است در جهت تغییر افکار، رفتار و گفتار زندانیان و طی نظرسنجی‌های انجام شده در بین زندانیان، برگزاری این مسابقات تأثیر بسزایی در پرنمودن اوقات فراغت زندانیان و کمک به بازگشت سعادتمندانه آنان به جامعه داشته است. گفتنی است  در حال حاضر 15کتابخانه مشارکتی در مجموعه زندان‌های فارس وجود دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی