[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

مدیرکل ‌آموزش‌وپرورش فارس: سند تحول بنیادین به گفتمان رایج در جامعه تبدیل شود، روزنامه شیراز نوین

موضوع سند تحول بنیادین آموزش و پرورش موجب نشست مشترک مدیران و معاونان صدا و سیما و آموزش و پرورش فارس شد.
در این نشست دو ساعته که به میزبانی مدیرکل آموزش و پرورش استان برگزار شد، مدیرکل صدا و سیمای فارس تربیت نیروی انسانی را موضوعی مهم برای کشور از آغاز پیروزی انقلاب توصیف کرد و افزود: وظیفه مهم پرورش و آموزش نیروی انسانی برای پیشبرد و پیشرفت جامعه اسلامی ‌باید دغدغه همه مسئولان باشد و برای تحقق آن، آموزش و پرورش نیازمند کمک همگانی است.
سهرابی با اشاره به بیانیه گام دو انقلاب و لزوم توجه بیش از پیش به مفاد این سند مهم که با دقت فراوان و حساسیت برای ادامه راه توسط مقام معظم رهبری تدوین و ابلاغ شده است، تصریح کرد: در چهل سالی که گذشت فراز و فرودهای زیادی در حوزه‌های مختلف داشته‌ایم و امروز بر ماست تا در ادامه مسیر نقاط قوت خود را تقویت کنیم و برای حرکت رو به جلو طرح‌های نو دراندازیم.
وی با اشاره به غنای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، این سند را دستورالعملی جامع که در آن به نیازهای آموزش و پرورش برای تربیت نسل مولد و پیشرو کشور توجه کافی شده است، بر اجرایی شدن مفاد آن تأکید کرد و گفت صدا و سیما برای تحقق کامل این سند در جامعه هدف در کنار آموزش و پرورش و یاری‌گر آن خواهد بود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز در این جلسه پیشنهاد اتاق فکر مشترک را کار شایسته‌ای دانست و گفت: آموزش و پرورش به کمک رسانه ملی نیاز دارد تا سند تحول بنیادین به گفتمان رایج در جامعه تبدیل شود. نجفی افزود: اگر مخاطبان اصلی مدارس دانش‌آموزان هستند، صدا و سیما، همه افراد جامعه و خانواده‌ها را پوشش می‌دهد و نقش تأثیرگذار و مهمی‌در فرهنگ‌سازی و تعلیم و تربیت دارد.
وی سپس به بحث آسیب‌های اجتماعی و مدرسه‌محوری نیز اشاره کرد و گفت: صدا و سیما تا به حال با برنامه‌سازی، گزارش‌های خوب از زبان دانش‌آموزان، مشاوران، مدیران و مسئولان اجرایی در بحث آسیب‌های اجتماعی پخش کرده است و امیدواریم این کار‌های خوب گذشته به گونه‌ای روزافزون ادامه یابد.
نجفی، تأثیرگذاری صدا و سیما را در برنامه‌های فرهنگی و آموزش و پرورش فوق‌العاده دانست و گفت: هم قدردان تلاش‌های گذشته مجموعه صدا و سیما هستیم و هم انتظار داریم در ارتقای منزلت اجتماعی معلمان، جلب مشارکت ارگان‌های مهم و مؤثر بخش عمومی ‌و غیردولتی در تعلیم و تربیت، آسیب‌های اجتماعی، مدرسه‌محوری، گام دوم انقلاب و توجه به ساحت‌های 6گانه به ویژه ترویج ورزش و نشاط در مدارس و اهمیت به نشر مفاهیم قرآنی به آموزش و پرورش کمک کند.
در ادامه این نشست، معاونان دو دستگاه نیز دیدگاه‌ها و نظرات خود را برای ارتقای همکاری‌های مشترک برای تحقق سند مهم تحول بنیادین آموزش و پرورش بیان کردند.
در پایان این نشست مقرر شد تبیین سند تحول و جایگاه آن برای مخاطبان از طریق برنامه‌های مختلف رادیویی و تلویزیونی در چهار حوزه صدا، سیما، خبر و فضای مجازی در دستور کار قرار گیرد و کارگروهی متشکل از کارشناسان این دو دستگاه فرهنگی بر محتوای برنامه‌های تولیدی نظارت داشته باشند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی