[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۸
  • دوره جدید

کلنگ‌زنی مسجد امام حسن مجتبی(ع) در منطقه سیل‌زده سعدی، روزنامه شیراز نوین

طی مراسمی ‌در شب ولادت امام حسن مجتبی(ع)، کلنگ احداث مسجدی در منطقه سعدی توسط قرارگاه احمدبن موسی(ع) سپاه فجر فارس به زمین زده شد.
میلاد امیری‌نژاد، معاون محرومیت‌زدایی قرارگاه حضرت احمدبن موسی(ع) سپاه فجر فارس روز 31 اردیبهشت‌ماه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه یکی از فعالیت‌های این قرارگاه انجام فعالیت‌های عمرانی برای محرومیت‌زدایی از مناطق کمتربرخوردار است، گفت: یکی از سرفصل‌های 17 گانه‌ای که در این قرارگاه لحاظ شده است، احداث و مرمت مساجد است.
وی با یادآوری این نکته که بافت تاریخی شیراز از قدیم‌الایام یک بافت مذهبی بوده است که تعداد زیادی مساجد در مناطق مختلف این بافت وجود دارد و هم‌اکنون این مساجد رونق دارند، افزود: هر کدام از مساجد بافت تاریخی در بخشی فعالیت دارند؛ لذا یکی از برنامه‌های ما نیز مرمت مساجد این مناطق هم بوده است. امیری‌نژاد با بیان اینکه در سال گذشته کار مرمت تعداد زیادی از مساجد در مناطق کمتربرخوردار شیراز انجام شد، افزود: یکی از برنامه‌های مهم کار احداث مساجد در مناطقی است که جمعیت زیادی در آن قرار دارد که در این راستا اقداماتی نیز انجام داده‌ایم.
معاون محرومیت‌زدایی قرارگاه حضرت احمدبن موسی(ع) ادامه داد: شب گذشته، 30اردیبهشت‌ماه هم‌زمان با شب ولادت امام حسن مجتبی(ع)، در منطقه محروم و سیل‌زده شهرک سعدی با حضور مسئولان و مردم، کنگ احداث مسجد و حسینیه امام حسن مجتبی(ع) به زمین زده شد و امیدواریم که با کمک خیران و دستگاه‌های دولتی بتوانیم این مسجد را به زودی به بهره‌برداری برسانیم.
وی اظهار کرد: آن چیزی که مشخص است، این است که احداث مساجد به صورت کلی باید بر اساس نیاز و درخواست اهالی یک منطقه صورت گیرد تا مساجد بتوانند در چند سرفصل مذهبی، فرهنگی و اجتماعی فعالیت کنند.
امیری‌نژاد با یادآوری نقش مساجد در دین اسلام گفت: مسجد، پایگاه اصلی تمام فعالیت‌های فرهنگی، مذهبی، اجتماعی، سیاسی و حتی اقتصادی از صدر اسلام بوده است و اصلاً انقلاب اسلامی ‌ما برخاسته از مساجد بود و در مساجد بود که بنیان‌های انقلاب به خصوص در دوران دفاع مقدس حفظ و تثبیت شد؛ لذا ما هم باید تلاش کنیم ابعاد مختلف این پایگاه را در این برهه از زمان حفظ کنیم. به همین دلیل یکی از مهم‌ترین بخش‌های فعالیت خود را به سوی مساجد معطوف کردیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی