[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۳
  • دوره جدید

گاز سی‌ان‌جی گران شد، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی فارس: گاز سی‌ان‌جی از ابتدای خرداد گران می‌شود

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی فارس اعلام کرد که براساس تصمیمات هیئت دولت، از ابتدای خرداد ماه نرخ فروش گاز طبیعی فشرده 568 ریال افزایش می‌یابد.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، امیر بنی‌کریمی ‌در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: طبق تصمیمات هیئت وزیران، نرخ فروش گاز طبیعی فشرده از هر کیلوگرم شش هزار ریال به شش هزار و 568ریال افزایش یافته و این تغییر نرخ  از ابتدای روز چهارشنبه اول خرداد روی تمام دیسپنسرهای جایگا‌ه‌های سی‌ان‌جی اعمال خواهد شد.
وی حمایت از صنعت سی‌ان‌جی کشور، کمک به تعویض مخازن وسایط نقلیه و اجرای الزامات ایمنی و هوشمندسازی جایگاه‌های سی‌ان‌جی را از جمله اهداف این افزایش نرخ برشمرد و خاطرنشان کرد: با هماهنگی‌های انجام شده با شرکت گاز استان و سایر ارگان‌های مربوطه، سعی بر آن شده تا مردم بدون هیچ‌گونه مشکل و بدون کوچکترین وفقه سوخت مورد نیاز خود را دریافت کنند.
مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی فارس همچنین توسعه جایگاه‌های سی‌ان‌جی و جایگزینی سوخت پاک را از اولویت‌های این شرکت ذکر و اظهار کرد: در سال 97 بیش از 504 میلیون متر مکعب گاز  سی‌ان‌جی در فارس مصرف شده که معادل همین میزان در مصرف بنزین صرفه جویی شده است.
بنی‌کریمی ‌با بیان این موضوع که در حال حاضر متوسط مصرف گاز سی‌ان‌جی در کشور  21میلیون مترمکعب است، گفت: استان فارس با مصرف روزانه  یک میلیون و 400هزار مترمکعب، حدود 7درصد از فروش گاز سی‌ان‌جی کشور را به خود اختصاص داده است. این مهم از طریق 128باب جایگاه سی‌ان‌جی و بیش از 640 نازل فعال در سطح استان محقق شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی