[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۴
  • دوره جدید

مجیدی گزینه سرمربیگری استقلال شد، روزنامه شیراز نوین

اعضا، انتخاب یک مربی خارجی خوب برای تیم است و در این‌باره صحبت‌هایی هم داشتند. به گزارش ورزش سه، قرار است این بار اما کمیته فنی در انتخاب مربی خارجی نقش داشته باشد. کمیته فنی که بعد از عدم استقبال شفر از نظرات آنها کمرنگ و شاید هم محو شده بود؛ اما با جدایی شفر قرار است دوباره فعالیت‌هایش را از سر بگیرد. پرویز مظلومی، سخنگوی باشگاه استقلال در خصوص وضعیت فصل آتی کادر فنی تیم استقلال می‌گوید: «گزینه اصلی استقلال برای سرمربیگری فصل بعد، یک مربی خارجی است. در جلساتی که با اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل باشگاه داشتیم، ۵مربی خارجی مدنظر هستند که مطمئناً از میان آنها یکی انتخاب خواهد شد.» علاوه بر پرویز مظلومی، بهتاش فربیا دیگر عضو کمیته فنی باشگاه استقلال هم مربی فصل بعد باشگاه استقلال را خارجی دانست و یکی دو عضو هیئت مدیره هم در این خصوص صحبت‌هایی داشتند. این حرف‌ها در حالی مطرح می‌شود که استقلال، هم در لیگ برتر و هم در لیگ قهرمانان آسیا به همراه فرهاد مجیدی ارائه‌گر بازی‌های خوبی بوده است و نتایج نسبتاً خوبی هم گرفته است. نمونه‌اش در آخرین بازی لیگ برتر تیم استقلال در حالی سپیدرود را دو بر یک شکست داد که یک پنالتی هدر داد و داور هم اشتباهات فاحشی به ضرر استقلال داشت و تیم در آخرین گام در لیگ قهرمانان آسیا هم تیم العین را دو بر یک در امارات شکست داد و دراین بازی هم ضربه پنالتی هدر داد. این نمایش، برخی از اعضای هیئت مدیره را بر آن داشته تا برنامه‌هایی برای دفاع از سرمربیگری فرهاد مجیدی در نشست آتی داشته باشند و در این‌باره بحث کنند.
طرح سرمربیگری فرهاد مجیدی در جلسه آتی هیئت مدیره استقلال شاید نتیجه مثبتی به دنبال نداشته باشد؛ اما به نظر می‌رسد به طور جدی مطرح می‌شود. پیشنهادی که اگر با فرهاد مجیدی مطرح شود حتماً آن را خواهد پذیرفت، کما اینکه در پایان بازی با سپیدرود فرهاد از ساختن یک تیم قوی برای فصل آینده خبر داده بود و مصاحبه او حتی منجر به این شد برخی از کانال‌های خبری از فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی فصل آینده استقلال یاد کنند. این موضع می‌تواند چالش جدی جلسه آتی اعضای هیئت مدیره باشگاه استقلال باشد. فرهاد مجیدی یا مربی خارجی؟
در روزهای اخیر اما مهدی تاج در نشست با مدیران عامل باشگاه‌ها توصیه‌های جدی به آنها در مورد صرفه‌جویی در هزینه‌های باشگاه داشت. رئیس فدراسیون فوتبال از باشگاه‌ها خواست تا جایی که امکان دارد مربی و بازیکن خارجی جذب نکنند و حتی البسه خود را از تولیدات داخلی فراهم کنند. حتی تیم‌های لیگ برتری از سفر به کشورهای خارجی برای برپایی اردوی تدارکاتی منع شده‌اند و اگر تیمی ‌خواهان برپایی اردوی تدارکانی باشد، فدراسیون فوتبال درخواست آن باشگاه را برای شورای برون‌مرزی نمی‌فرستد. با این حال عدم جذب بازیکن و مربی خارجی در تضاد با قوانین حرفه‌ای حاکم بر فوتبال و حتی آیین‌نامه برگزاری بازی‌های لیگ برتر است و فدراسیون فوتبال نمی‌تواند این موضوع را برای باشگاه‌ها الزام کند. کما اینکه خود هم‌اکنون به دنبال مربی خارجی برای تیم ملی است.
تیم استقلال با هدایت فرهاد مجیدی در هفته‌های اخیر 5بازی در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا انجام داد که حاصل آن سه پیروزی و دو تساوی بوده. البته باید به این نکته اشاره کرد که استقلال در این هفته‌ها شانس قهرمانی در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا را از دست داده بود و با خیال راحت به مصاف حریفان می‌آمد. ضمن اینکه در بازی با صنعت نفت هم می‌توانستیم استقلال را برنده میدان بدانیم اگر داوری در صحنه گل روح‌الله باقری مرتکب اشتباه نمی‌شود. فرهاد مجیدی یا مربی خارجی؟ پاسخ این سوال را در روزهای آتی و بعد از برگزاری نشست اعضای هیئت مدیره باشگاه استقلال خواهیم گرفت. هرچند به نظر می‌رسد در جمع اعضای هیئت مدیره باشگاه طرف‌داران مربی خارجی بیشتر باشند. به این دلیل که فرهاد مجیدی مربی‌ای است که در ابتدای راه بوده و اعضای هیئت مدیره معتقدند که نباید سرمایه‌سوزی کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی