[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۱۱
  • دوره جدید

اثربخشی دوره‌های آموزشی با نیازسنجی در مراکز آموزشی، روزنامه شیراز نوین

معاون امور اقتصادی استانداری فارس با تأکید بر اهمیت مهارت‌‌‌آموزی در جامعه کنونی گفت: انجام نیازسنجی آموزشی در سطح دانشگاه‌ها، صنایع و دستگاه‌های اجرایی باعث اثربخش‌تر شدن آموزش‌های فنی و حرفه‌ای می‌شود. به گزارش ایسنا منطقه فارس، یدالله رحمانی در جلسه شورای مهارت استان بیان کرد: اهمیت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در جامعه کنونی و با توجه به نرخ بیکاری در سطح جامعه و به خصوص در بین افراد تحصیل کرده بر کسی پوشیده نیست.
وی تعاملی که بین مراکز آموزش عالی و آموزش فنی و حرفه‌ای استان بر قرار شده است را حرکتی مثبت ارزیابی کرد و افزود: لازم است تا دو طرف با استفاده از ظرفیت‌های یکدیگر، گام‌های مؤثری را در زمینه مهارت‌آموزی به دانشجویان بردارند.
معاون امور اقتصادی استانداری فارس همچنین خواستار استفاده از تجارب موفق کشورهای دنیا در تصمیم‌گیری‌ها در حوزه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای شد.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای فارس نیز در ادامه این نشست، دستور کار جلسه را اجرای طرح توانمندسازی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با ارائه آموزش‌های مهارتی و با همکاری دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و همچنین اجرای طرح «ایران مهارت» با همکاری اداره‌کل آموزش و پرورش عنوان کرد.
کوشکی با تشریح طرح توانمندسازی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، هدف اصلی این طرح را کمک به اشتغال دانش‌آموختگان دانشگاهی بر پایه سه فرآیند اصلی نیازسنجی مهارتی، ارائه خدمات مشاوره شغلی و آموزشی و ارائه آموزش‌های مهارتی مورد نیاز بازار کار عنوان کرد و ضمن بیان برنامه‌ها و انتظارات در اجرای این طرح گفت: در سال گذشته 3 هزار و 776 نفر از دانشجویان در سطح استان فارس از آموزش‌های مهارتی بهره‌مند شدند.
وی همچنین با تشریح طرح «ایران مهارت» اضافه کرد: این طرح در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و اجرایی شدن منویات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم تحول در نظام آموزش رسمی ‌دوره متوسطه و تأکید رئیس جمهور بر ارائه آموزش‌های مهارت محور به دانش‌آموزان اجرا می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: در سال جاری 10درصد مدارس دولتی و تمام مدارس غیردولتی و هیئت امنایی متوسطه اول بایستی این طرح را اجرا کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی