[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۳
  • دوره جدید

استاندار فارس: بخش‌های آبگیر گود گل‌کنان جابه‌جا می‌شود، روزنامه شیراز نوین

 مراسم پایان بازسازی، بهسازی، نوسازی و تجهیز ۲۰۷واحد مسکونی خسارت دیده از سیل در محله سعدی شیراز با حضور استاندار فارس برگزار شد. به گزارش ایسنا منطقه فارس، استاندار فارس عصر دوشنبه 30 اردیبهشت در مراسم پایان بازسازی، نوسازی و تجهیز بخشی از واحدهای مسکونی خسارت دیده از سیل ششم فروردین در محله سعدی شیراز، گفت: در سیل اخیر حدود ۲۵۰واحد مسکونی آسیب دید. عنایت‌الله رحیمی ‌افزود: در حال حاضر ۲۰۷ واحد با هزینه‌ای بالغ بر ۲میلیارد تومان بازسازی شده و ۳۶ واحد در دست تعمیر است که به اعتباری بیش از ۳۶۰ میلیون تومان نیاز دارد و ۷ واحد نیز به طور کامل تخریب شده که بازسازی آن در دست اقدام است.
وی با اشاره به اینکه اقداماتی نیز در خصوص تأمین نیازهای معیشتی مردم منطقه انجام شده است، عنوان کرد: تأمین لوازم خانگی، لوازم آشپزخانه و تعمیر لوازم آسیب دیده از سوی گروه‌های مردمی، سازمان‌های مردم نهاد و خیرین انجام شده و نیک اندیشان مبالغ زیادی به این امر اختصاص داده اند.
  رحیمی‌ با اشاره به اینکه جریان سیل در منطقه سعدی متأثر از بالادست و منتهی‌الیه شمال و شمال شرقی سعدی است، عنوان کرد: مطالعات آبخیزداری در حال انجام است که این مطالعات شامل عملیات پخش سیلاب، ایجاد حوضچه‌های آرامش و ترمیم مسیلی که از این مسیر می‌گذرد و همچنین بازگشایی مسیر مسیل و تملک واحدهایی که در این مسیر قرار دارند، می‌شود.
استاندار فارس خاطرنشان کرد: قسمت‌های آب‌گیر در محله گود گل‌کنان نیز با استحصال اراضی اطراف محله سعدی جا به جا خواهد شد. 
وی با اشاره به اینکه ۴۶ واحد در محله سعدی به صورت مستقیم تحت تأثیر سیل قرار گرفت، گفت: اما به علت اینکه این بافت ریزدانه و نفوذناپذیر و ناپایدار است و این مشخصه‌های بافت غیررسمی ‌و ناکار آمد است، با توجه به قانون بازآفرینی شهری قسمت‌هایی زیادی از اطراف آرامگاه و گود گل‌کنان و کوچه منشعب از این محله به سمت آرامگاه باید در این جا به جایی مورد توجه قرار گیرد.
استاندار فارس همچنین به معضلات حقوقی در این منطقه اشاره و اضافه کرد: اراضی محله گود گل‌کنان وقفی بوده، ساخت و سازها بدون مجوز و اسناد مالکیت است که روند جا به جایی و تملک اراضی در معرض سیل را با دشواری‌هایی مواجه کرده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی